297 Artikelen. VIde Afdeeling. Kosten van administratie van het zegel, de registratie, de successie, enz. Adspirant-landmeters. De aandacht vestigende op een adres, door een adspirant-landmeter tot den Minister gericht, stelden enkele leden de vraag, welke 's Ministers meening omtrent het daarin opgemerkte is. Memorie van Antwoord. Met betrekking tot de opmerkingen en beschouwingen, tot welke het afdeelingsonderzoek heeft aanleiding gegeven, veroorlooft de ondergeteekende zich het volgende aan te teekenen. Algemeene Beschouwingen. 3. Grondbelasting. Tegenover het opnieuw geleverd pleidooi voor eene herziening van de belastbare opbrengst der onbebouwde eigendommen staat het gevoelen der Staatscommissie voor den landbouw, dat iedere verdere herziening achter wege behoort te blijven, opdat de belasting der ongebouwde eigendommen het karakter eener grondrente aanneme. De ondergeteekende is dit ge voelen niet toegedaan en is van meening, dat eene herziening in over weging behoort te worden genomen. Echter alleen dan, wanneer het mogelijk blijkt het werk met betrekkelijk weinig kosten en in korten tijd te doen afloopen. Ten aanzien van de vraag of de herziening geen ver hooging van de opbrengst mag medebrengen, schaart hij zich aan de zijde van hen, die meenen, dat het percentage niet in die mate behoeft te worden verlaagd dat de totale opbrengst geen vermeerdering ondergaat. Voor nadere gegevens betreffende de tegenwoordige belastbare opbrengst van verschillende soorten gronden in de onderscheidene deelen des lands moge worden verwezen naar de in 1890 verschenen verslagen van de hoofdcommissie voor de herziening der belastbare opbrengst van de on gebouwde eigendommen, krachtens de wet van 1879. De daarin vermelde cijfers geven ook de tegenwoordige belastbare op brengst aan, vermits ingevolge artikel 12 der wet van 26 Mei 1870 (Staats blad N°. 82) eigendommen die na de herziening zijn ontstaan of belastbaar geworden geschat zijn door vergelijking met reeds geschatte eigendommen. 16. Tiendwet. Het wil den ondergeteekende voorkomen, dat er bezwaarlijk van eene leemte in de Tiendwet 1907 gesproken kan worden, omdat daarin geen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 301