3°8 Jaarverslag van den Topographischen Dienst in Nederlandsch- Indië over igiz. Achtste jaargang. Batavia 1913, Topographische Inrichting. (Present-exemplaar). Voorts met de gewone periodieken. VEREENIGING voor KADASTER en LANDMEETKUNDE. Achterstan ds-actie. De Vereeniging van Hypotheekbewaarders besloot in haar algemeene jaarvergadering van den 14™ September 1913 tot het zenden aan Z.E. den Minister van Financiën eener betuiging van adhaesie aan ons rekest d.d. 2 December 1912, doch vond geene aanleiding om aan den Minister kenbaar te maken hare meening over het wenschelijke van in-ééne-hand-brengen van schatting en meting, waarvan ons rekest d.d. 6 Maart 1913 spreekt. Referendum statutenwijziging. Den leden wordt in herinnering gebracht dat de stembiljetten tot den ien Februari kunnen worden ingezonden, en dat de enveloppe door den afzender geteekend behoort te zijn. Beleefd wordt verzocht de contributie over 1914 vóór den 15en Februari per postwissel over te maken. Na dien datum zal per postkwitantie over het verschuldigde bedrag worden beschikt. De Secretaris-Penningmeester, C. H. B. DE Korver. BERICHTEN. Bij resolutie van den Minister van Financiën zijn benoemd tot leden der commissie voor het examen van teekenaar van het kadaster welk examen op een nader te bepalen dag in Januari 1914 zal aanvangen, de heerenH. v. d. Briel, landmeter van het kadaster, werkzaam aan het Departement van Financiën, lid en voorzitter; P. Poot, hoofd eener school te 's Gravenhage, C. J. Colpa, landmeter van het kadaster te 's Gravenhage, lid en secretaris. Voor het examen hebben zich 33 candidaten aangegeven.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 312