30 Bond voor den Rechtstoestand en op de hoogte te blijven van alles wat deze materie raakt. Spreker heeft geen tijd om al die ernstige zaken te behandelen op een wijze, zooals noodig is om te zijn een goed bestuurslid; daarom heeft hij het vorige jaar gezegd dat hij wenschte heen te gaan, en gaat hij nu heen. Wanneer hij dus afscheid neemt van den Bond voor den Rechts toestand doet hij dat met de beste wenschen voor dien Bond, en wanneer er iemand is die hoopt, dat spoedig een ontwerp-ambte- naarswet tot stand zal komen, dan is hij dat. De Voorzitter brengt voorts dank aan den Minister van Justitie, die dit jaar weder zoo welwillend is geweest een vertegenwoor diger naar deze vergadering te zenden. Spreker vertrouwt, dat hij daarin de tolk is van de vergadering; de voeling, die bestaat tusschen het Departement, waarvan men de wet moet hebben en den Bond, die voor de wet ijvert, kan niet anders zijn dan ten voordeele van de zaak. De heer van Duuren zegt den Voorzitter en hij gelooft daarbij de tolk te zijn van de geheele vergadering hartelijk dank voor de werkzaamheden, die hij als Bestuurslid van deze organisatie heeft verricht. Wanneer de resultaten van het streven van den Bond en naar wij hopen, spoedig zullen blijken, dan zal de heer van Hien ontegenzeggelijk deel van de ver worven overwinning aan zijn werk kunnen toeschrijven. De heer Poederbach brengt hulde aan den Voorzitter, met wien het Bestuur steeds op de meest aangename wijze heeft samengewerkt. De Voorzitter zegt, dat hij zeer gevoelig is voor de vriendelijke woorden, tot hem gericht. In de Bestuursvergaderingen heeft steeds een aangename toon geheerscht en wanneer hij met de weinige en zwakke krachten, die hem ten dienste stonden, voor den Bond heeft gedaan, wat hij kon, laat men dan de overtuiging medenemen dat hij dat met liefde gedaan heeft. Hij neemt bij deze gelegenheid tevens afscheid van den heer Klenke, den penningmeester. Daarna wordt de vergadering gesloten. P. J. Hamelberg.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 39