stel ik me voor op de a. s. algemeene vergadering de volgende motie in te dienen: De Vergadering voor K. en L. vereenigd in haar jaarvergadering te Arnhem, van oordeel, dat de vereeniging van oorsprong is een wetenschappelijke, dat hare ontwikkeling niet wordt bevorderd door de behartiging der belangen van een bepaalde groep harer leden, dat evenwel deze functie in haar werkwijze is ingeslopen, besluit, dat daarmede niet wordt voortgegaan, maar de vereeniging wordt hersteld in haar zuiver wetenschappelijk karakter, terwijl de huidige werkwijze, als overgangsmaatregel, zal worden gehandhaafd tot een eventueel op te richten Landmetersver- eeniging zal zijn geconstitueerd, of uiterlijk tot i Jan. 1915. Zwolle, Febr. 1913. W. Smit Jr. Aan de Commissie, belast met het opmaken van een rapport omtrent de herziening der organisatie der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Naar aanleiding van het door U opgemaakte ontwerp van Gewijzigde Statuten en Huishoudelijk Reglement wenschen onder- geteekenden eenige opmerkingen te maken. Dat het vereenigingsleven niet bloeit en dat er geen voldoende band is tusschen Bestuur, leden en redactie schrijft U toe aan onze statuten. Wij voor ons vinden, dat het nogal gaat met den bloei onzer vereeniging en dat het bestuur in den regel op de medewerking der leden rekenen kan. Mogen er wel eens conflicten bestaan, in welke vereeniging heeft men die niet? Het moge ook waar zijn, dat de redactie weinig medewerking van de leden ondervindt, veel reden om zich hierover te beklagen heeft de redactie niet, daar dit verschijnsel niet van vandaag of gisteren dateert, zoodat ieder jaar bij de aanvaarding der redactie de redacteur weet, dat zonder buitengewone voorvallen de kolommen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 56