57 van ons tijdschrift gevuld worden met verslagen en rapporten, met een enkel artikel van redactie of een der leden er tusschen. Daar onze organisatie de oorzaak zou zijn van het ontbreken van een opgewekt vereenigingsleven, heeft U een paar genees middelen hiertegen aan de hand gedaan, bestaande in de nieuwe artikelen 3 en 4. (Met nieuw artikel 1 kunnen we ons zeer goed vereenigen omdat daarin wordt omschreven als doel der vereeniging datgene wat vroeger ten deele verkeerdelijk in art. 1 van het Huishoudelijk Reglement was ondergebracht. Art. 2 is volgens ons te veel in details getreden, dat is bij statuten niet noodig. De omschrijving van eenige der wettige middelen, die de vereeniging denkt te gebruiken, kan o. i. achter wege blijven. Dit is evenwel een kwestie van opvatting.) Onze hoofdgrief tegen het ontwerp-statuten is het nieuwe artikel 3, dat een splitsing tusschen gewone en buitengewone leden maakt, na een tegelijk zoo scherp mogelijk getrokken grens lijn tusschen die twee soorten van leden. Deze splitsing, vooral de daaraan verbonden groote beperking van de rechten der buitengewone leden, loopt als een roode draad door de beide ontwerpen. De gevolgen van art. 3 zijn van verstrekkenden aard, men schept een vereeniging, die nog veel meer een tweeslachtig karakter zal hebben dan de tegenwoordige vereeniging. Wij kunnen ons alleen vereenigen met een splitsing in gewone en buitengewone leden, wanneer niet alleen de landmeters, maar ook de hoofdambtenaren gewoon lid van de vereeniging kunnen zijn; liefst ook lieten we de adspiranten als gewoon lid toe. Dan kon men toch gerust zeggen een ambtenaarsvereeniging te vormen, zoodat de statuten geen beletsel meer zouden kunnen opleveren voor toetreding tot ambtenaarsorganisaties. Ah buitengewoon lid zouden wij wenschen toe te laten ieder, die wenscht mee te werken tot artikel 1 in zijn geheel. Hiermee moest o. i. de splitsing zijn afgeloopen en aan beide soorten van leden behoorden o. i. dezelfde rechten toegekend te worden. Men mag niet onderstellen dat het in Uw bedoeling heeft ge legen, de buitengewone leden zooveel mogelijk te weren, dat men die liever niet ziet toetreden. Was dit de bedoeling geweest, dan had art. 3 moeten luiden: Lid kunnen alleen zijn Landmeters van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 57