63 de wenschen en voorstellen dier leden bij het bestuur over en adviseert, zooveel mogelijk na ruggespraak met die leden, het bestuur over voorgenomen handelingen. c. Het correspondeerend lid tracht de leden zijner woonplaats te vereenigen tot eene afdeeling in welk geval de voorzitter dier afdeeling ambtshalve als correspondeerend lid optreedt. d. Als regel vraagt het bestuur over alle acties het advies der correspondeerende ledenin onbeteekenende, onvoorziene of spoed- eischende gevallen kan het zonder dat advies handelen, onver minderd zijne verantwoordelijkheid tegenover de algemeene ver gadering. In art. 36, 5e regel te doen vervallen: «in verband met art. 1 a der Statuten». Art. 37, laatste alinea te doen vervallen. Art. 41, 2e regel te doen vervallen: «of door drie afdeelingen». Art. 43, 9e regel te doen vervallen: «algemeenen» «de vereeniging». Art. 48 te doen vervallen. Overal waar van «hoofdbestuur» wordt gesproken, dit te doen vervangen door «bestuur». 's-Hertogenbosch, Maart 1913. Kreeftenberg. Toelichting bij de amendementen-Kreeftenberg. Teneinde te komen tot meerdere samenwerking tusschen bestuur en leden onzer vereeniging is in het rapport der commissie tot herziening van de organisatie een novum voorgesteld n.l. eene indeeling der leden in afdeelingen. Verschillende rechten zijn dier afdeelingen toegedaan, verschillende plichten zijn haar opgelegd. Nu valt het niet te ontkennen, trouwens de praktijk in andere vereenigingen, die op een dergelijke leest zijn geschoeid, bewijst het, dat een onderverdeeling in afdeelingen, die meermalen ver gaderen, ten goede kan komen aan de kracht, die van de vereeniging uitgaat. Zal dit echter ook bij onze vereeniging het geval zijn? Het is niet met zekerheid te voorspellen, en evenmin is vooraf

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 63