amendementen ook dit gedeelte der ontwerpen meer in overeen stemming te brengen met de praktijk, het verschil tusschen gewone en buitengewone leden te verkleinen. 's-Hertogenbosch, Maart 1913. Kreeftenberg. Amendementen op het ontwerp-statuten ingediend door den heer van Riessen. Art. i. In te voegen: na Landmeetkunde «gevestigd te Amster dam» en in b. na kadaster «en der domeinen». Toelichting. Ten behoeve van de koninklijke goedkeuring moet een vast domicilie worden gekozen; een veranderlijk, zooals de woonplaats van den secretaris, is niet toegestaan. Art. 2. c. en d. te doen vervallen. Toelichting, c. en d. zijn overbodig als zijnde begrepen in de eerste drie regels. Art. 4 te lezen als volgt: «In iedere plaats, waar minstens twee leden wonen kan een correspondentschap worden gevestigd. De wijze van benoeming en de taak der correspondenten worden bij huishoudelijk reglement geregeld». Art. 5 te lezen als volgt: Aanmelding als lid geschiedt schrifte lijk bij den secretaris. In te lasschen art. 5a\ Een gedeelte der leden kan zich tot een afdeeling vereenigen; aan iedere afdeeling kan door de algemeene vergadering een toelage worden toegekend, nadat het reglement der afdeeling door het bestuur is goedgekeurd. Art. 6 te doen vervallen de woorden «van het hoofdbestuur of van het afdeelingsbestuur.» Art. 8 te doen vervallen, als zijnde overbodig door art. 3 2e alinea. Art. 10 te lezen als volgt: Algemeene vergaderingen kunnen bestaan uit een openbaar en een huishoudelijk gedeelte. Onder- 6j

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 65