68 Art. 17 te lezen: Het jaarverslag bedoeld in art. 14a van dit reglement wordt in het Tijdschrift een door den secretaris opgemaakt verslag van hetgeen door de vereeniging is verricht in verband met art. 1 b der statuten in het Huishoudelijk Orgaan gepubliceerd zóó tijdig, dat beide jaarverslagen op de in art. 13 bedoelde vergadering kunnen worden besproken. Art. 18 te lezen: De rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar en de begrooting voor het volgend jaar worden jaarlijks voor de algemeene vergadering opgenomen in het Tijd schrift. Gedane of geraamde uitgaven in verband met art. 1 b der statuten worden alleen in het Huishoudelijk Orgaan gespe cificeerd. De rekening en verantwoording wordt te voren nagezien door eene commissie van twee gewone leden, die van haar bevinding verslag doet; haar rapport wordt opgenomen in dezelfde aflevering van het Tijdschrift en 't huishoudelijk orgaan, waarin de rekening en verantwoording voorkomt. Art. 19, te veranderen in regel 4 en 8 «afdeelingen» in «leden» en in het tweede lid «redacteuren» in «redactie». Art. 20 ie regel te schrappen de woorden «afdeelingen of». Art. 2 1 ie lid, te schrappen de woorden«door drie afdeelingen». 3e lid te schrappen de woorden: «afdeelingen of». Art. 25 te lezen als volgt: Niemand, het bestuurslid aan wien door 't bestuur de behandeling ter algemeene vergadering van een onderwerp is opgedragen, de voorzitter en de voorsteller uit gezonderd, mag meer dan tweemaal over hetzelfde onderwerp het woord voeren, tenzij met verlof der vergadering. Toelichting. Het kan voorkomen, dat het bestuur het wenschelijk oordeelt een van zijn leden speciale studie en als gevolg daarvan behandeling van een onderwerp ter algemeene vergadering op te dragen; hij moet dan dezelfde rechten hebben als voorzitter en voorsteller. Art. 30 te lezen als volgt; Tusschentijdsche vacatures kunnen, indien het bestuur of 30 leden zulks wenschelijk achten bij referen dum worden aangevuld uit een groslijst van candidaten, opgegeven door de leden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 68