6g Een tusschentijds gekozen lid treedt af op het tijdstip, waarop het lid, voor wien hij in de plaats komt, volgens rooster zou zijn afgetreden. Art- 37> 2e Ed te doen vervallen. Toelichting. Het 2e lid is overbodig. Stel, dat een redactie wordt gekozen uit de buitengewone leden, dan zou dat kunnen bewijzen, dat er een zoodanige meerderheid dier leden ter ver gadering is en er dus belangstelling toont, dat zij volledig recht zou hebben op de gevolgen daarvan. Ook is 't geval zeer goed denkbaar, dat de gewone leden mee een redactie kiezen uit de buitengewone leden. Art. 40, ie lid te doen vervallen de woorden «en goed keuring van». Toelichting, 't Doorgehaalde kan gemist worden mede in ver band met art. 41. Art. 41 te doen vervallen de woorden: «of door drie afdeelingen» en «twintig» in regel 3 te vervangen door «dertig». Toelichting. Bij art. 21 worden 30 leden noodig geacht; m. i. hier zeker niet minder. Art. 42 aan te vullen met: Reis- en verblijfkosten ten behoeve der vereeniging worden hun vergoed. Toelichting. De aanvulling is alleszins billijk en eenvoudig een vastleggen van den in de praktijk betaanden toestand. Art 43, 2e lid te doen vervallen het woord «gesloten», en bij te voegen: Bij stemmingen over personen behooren de enveloppen gesloten te zijn en de biljetten niet onderteekend. Bij te voegen een 4e lid: Biljetten, die niet voldoen aan boven genoemde voorwaarden zijn van onwaarde. Toelichting. Het referendum van December 1912 heeft geleerd, dat de voorgestelde wijzigingen alle aanbeveling verdienen. Art. 44 te lezen: De uitslag van het referendum wordt den stemgerechtigden leden medegedeeld door het eerstverschijnend «Huishoudelijk orgaan» of in de eerstvolgende aflevering van het Tijdschrift. Toelichting. Het doorgehaalde is m. i. overbodig. Ieder lid kan inzage verkrijgen van de bedoelde lijst; waartoe de kosten van publiceering daarvan gemaakt?

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 69