7° Art. 48 te doen vervallen. Toelichting. Overbodig en onjuist. Men zou bij handhaving van het artikel ook den leden, die een referendum wenschen te doen houden een voortgelijke dwang moeten opleggen. Bovendien kan 't bestuur in 't bezit komen van aanwijzingen, die publiceering van zijn denkwijze gewenscht maken. Bij te voegen de volgende artikelen Correspondentschappen. Vestiging van een correspondentschap heeft plaats door ver kiezing van een correspondent uit hun midden door twee of meer in eenzelfde plaats wonende leden en kennisgeving daarvan aan het bestuur of door uitnoodiging door het bestuur en gevolg geven daaraan door het uitgenoodigde lid. De correspondenten zijn 't bestuur in 't algemeen behulpzaam b. v. bij het uitvoeren van vergaderingsbesluiten en het innen van gelden. Zij verstrekken het bestuur zoo spoedig mogelijk de van hen gevraagde inlichtingen en behartigen in overleg met het bestuur de plaatselijke belangen der vereeniging. Overal, waar in het huishoudelijk reglement wordt gesproken van «hoofdbestuur», dit te veranderen in «bestuur». Aan de Commissie tot herziening van de organisatie der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Mijne Heeren, Met belangstelling zag ik uit naar het resultaat van Uwen arbeid tengevolge het besluit der algemeene vergadering van 21 September 1912 en nam ik na 't verschijnen daarvan in af levering 6 van het Tijdschrift, jaargang 1912, kennis van de uitkomsten uwer studiën.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 70