Ik geloof, dat men, de historisch geworden werkelijkheid in onze vereeniging in het oog houdende, moet concludeeren, dat het gemis van afdeelingen niet zoo sterk en algemeen wordt ge voeld, als bij U persoonlijk het geval is, want de mogelijkheid tot samenstelling bestaat en er is er niet één En was nu in Uw ontwerp-statuten een zelfde bepaling als art. 6 der huidige statuten opgenomen, ik zou daarmede vol komen vrede kunnen hebben. Maar neen, U decreteert afdeelingen; U roep er elf in éénmaal in leven en schept 33 bestuursfunctiën en denkt er om leden in de verschillende divisies, als ge niet vergadert en een bestuur kiest, dan komt een hoofdbestuurslid en onder zijn leiding wordt een afaeelingsbestuur benoemd. Hierbij verzuimt U in Uw concepten één mogelijkheid onder de oogen te zien en wel deze, dat geen enkel lid der vereeniging daaraan mee komt doen. Het wil mij voorkomen dat U bij het opstellen Uwer concep ten uit het oog hebt verloren, dat het aantal leden onzer ver eeniging, die gewone leden zouden kunnen zijn, niet bedraagt een paar duizend, in welk geval ik ook zeer veel voor af deelingen zou kunnen voelen, maar op 't oogenblik juist 155 beloopt. Stel U eens even voor: 155 leden, van wie 36 voorzien van een bestuursfunctie. M.i. zou de praktijk van de door U gekoesterde denkbeelden te dezer zake, leiden tot voor U sterke ontgoochelingen. Waar U in mijn bijgaande amendementen dus een poging zult zien tot het uit uwe ontwerpén lichten van alles, wat Uw denk beelden omtrent afdeelingen aangaat, onthoud ik mij van nadere bespreking der betreffende artikelen, al kan ik niet nalaten eenige m.i. belangrijke leemten daarin aan te stippen: de taak der af deelingen wordt niet voldoende omschreven, evenmin de verhouding tot het hoofdbestuur behoorlijk aangegeven, terwijl niet wordt gewaagd van 't vertegenwoordigen der afdeelingen ter algemeene vergadering. Juist in de laatste maanden is gebleken dat op andere, eenvoudiger wijze meer contact is te verkrijgen tusschen bestuur en leden. Ten behoeve van de verzameling van gegevens voor de door onze vereeniging gevoerde achterstands-actie stelden 72

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 72