73 zich ter algemeene vergadering in 1912 verscheiden leden be schikbaar; voor de niet ter vergadering vertegenwoordige kantoren wendde het bestuur zich eenvoudig tot een ter plaatse wonend lid en met succes. Het bestuur ondervond dus hulp, samenwerking van de leden doordat kantoorsgewijze, laat ik 't mogen noemen, tijdelijke correspondentschappen werden ingesteld. Bij de rondzending der circulaires no. 2272 (over theodolieten en planimeters) en der memories van toelichting bij de requesten der vereeniging van 2 December 1912 en 6 Naart 1913 bleek andermaal het nut van een zoodanige regeling. Een bestendiging van dezen tijdelijken toestand zou ik dus toejuichen en ik tracht dan ook door mijn amendementen daartoe te geraken door het instellen van correspondentschappen statuair mogelijk te maken en bij huishoudelijk reglement nader te regelen. Zou eventueel de mogelijkheid tot het instellen van corres pondentschappen leiden tot het vormen van één of meer afdeelingen, dan zou dat, als voortkomende uit den boezem der vereeniging zelf, steun verdienen, Geldelijke steun is bij de tegenwoordige statuten reeds mogelijk (art. 6, oude statuten, hetgeen ik voorstel over te nemen); zedelijke steun van 't bestuur mag vanzelf sprekend worden genoemd. Als hoofdpunten, die volgens Uwe concepten in onze Statuten dienen te worden opgenomen, blijven na uitschakeling der door U voorgestelde afdeelingen over: het opnemen van de behartiging der belangen van de land meters; spitsing in gewone en buitengewone leden; herkiesbaarheid der bestuursleden; instelling van een huishoudelijk orgaan. Met deze vier punten kan ik mij in principe geheel ver eenigen. De door U voorgestelde splitsing der leden schijnt mij echter te ver doorgevoerd; Uw ontwerpen leggen den buitengewonen leden wel plichten op, maar staan hun zelfs niet toe een blik in de rekening en verantwoording of begrooting te slaan, ontzeggen hun het recht mee de plaats van bijeenkomst te bepalen enz. M.i. moeten in een slechts voor gewone leden toegankelijke ver gadering allcm worden behandeld onderwerpen als bedoeld in

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 73