79 en dat daarvoor is in de plaats gekomen de taak om voor' de belangen der hoofdambtenaren in het krijt te treden. Het geheele uitgebreide gebied, omschreven in art. ia der Statuten zal volgens onze voorstellen voor hen toegankelijk blijven. Te goeder trouw hebben ondergeteekenden gemeend, dat door de voorgestelde regeling de positie der hoofdambtenaren in onze vereeniging eene aangenamere, geenszins een minder aangename zou worden, en dat hunne uittreding uit onze vereening, die ook door ons zéér betreurd zou worden, niet te verwachten is. Amendementen Kreeftenberg en van Riessen. De door de Heeren Kreeftenberg en van Riessen afzonder lijk ingediende amendementen vertoonen onderling veel overeen komst. In hoofdzaak komen ze neer op het schrappen, althans weer facultatief stellen der af deelingen, en het aanstellen van een correspondent aan iedere bewaring. De heer Kreeftenberg heeft tegen ons voorstel om de leden in afdeelingen te groepeeren een groot principieel bezwaar, samen gevat in deze woorden: «de wetgever moet regelen, niet scheppen». Aangenomen eens dat dit zoo is, kan nu werkelijk met betrekking tot het indeelen van de leden eener vereeniging in afdeelingen gesproken worden van scheppen? Is dat niet veeleer: groepeeren, ver de eten, regelen? De heer van Riessen zegt: «U decreteert afdeelingen», en bedoelt daar waarschijnlijk mede, dat de meerderheid der le den, die hopelijk onze voorstellen zal aannemen, de afdeelingen decreteert. Indien echter eens niet onze voorstellen op dit punt, maar de amendementen van den heer van Riessen wer den aangenomen, zouden dan de correspondentschappen niet evengoed worden gedecreteerd? Waarom mag het een niet, het ander wel? En waarom vormen onze jj afdeelingsbestuurderen ten opzichte van de 155 leden een wanverhouding, en de 34. correspondenten van den heer van Riessen niet? Ook verwijt de heer v. R. ons, te hebben verzuimd, de moge lijkheid onder de oogen te zien, dat geen enkel lid aan het oprichten der afdeeling zou komen meedoen. Heeft de heer v. R. gedacht aan de mogelijkheid, dat geen enkel lid correspondent

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 79