8o wil worden En hoe moet het toch in 's hemelsnaam als er op de algemeene vergadering geen sterveling verschijnt? Kom, kom, waarde collega, zijn deze argumenten tegen de afdeelingen niet wat klein? Gewichtiger lijkt het bezwaar, dat beide heeren aanvoeren: tot nu toe bestond de gelegenheid om afdeelingen te vormen, en er is nooit gebruik van gemaakt. Zeker, tot nu toe bestond de gelegenheid om afdeelingen te vormen, die geen enkel recht hadden, die geen enkele taak in de vereeniging hadden, die de 7ninste bevoegdheid misten. Is het wonder dat niemand ooit lust gevoelde een dergelijke afdeeling in het leven te roepen En mag daaruit worden afgeleid, dat afdeelingen, die een belangrijk onderdeel in het organisch geheel der vereeniging vormen, die wèl omschreven rechten, bevoegdheden en verplichtingen hebben, bij ons niet vol doende levensvatbaarheid zouden hebben? Bezien we nu het instituut der «Correspondenten» eens wat nader. Hoe worden ze aangesteld? «Door het bestuur» zegt de heer Kr. «Door twee of meer leden, öf door het bestuur» zegt de heer v. R. Hoe zal 't gaan op een kantoor met z leden die 't niet met elkaar eens zijn, of op grootere kantoren, waar meerdere groepen van 2 of meer leden een correspondent aan wijzen? Wanneer treedt een correspondent af? Aan wie is hij verantwoording verschuldigd? Hoe zal men voorkomen, dat hij met zijne vrienden overleg pleegt en hen met wie hij op voet van oorlog leeft, links laat liggen? Welken waarborg hebben de leden, dat het correspondeerend lid in zijne adviezen niet zijn persoonlijk gevoelen zal laten predomineeren Zal niet alles af hangen van den goeden wil en de geschiktheid van het ééne uitverkorene lid? Zeker, om gegevens te verzamelen voor het bestuur, om gelden te innen, zou men correspondenten wenschelijk kunnen achten. Met dat doel zijn echter de afdeelingen niet door ons voorgesteld Wenscht men alleen assistentie van het bestuur, dan zouden correspondenten misschien even goed zijn als afdeelingen. Wij wenschen echter heel iets anders en veel meer! Door de afdee lingen wenschen wij het zwaartepunt van onze vereeniging te verleggen van het bestuur naar de leden. In eene vereeniging als de onze mag de koers niet aangegeven worden door de 3 leden, die toevallig het bestuur vormen, maar

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 80