moeten de leden zelf de macht in handen hebben. Onze ver- vereeniging mag er niet eene zijn waarin praktisch het bestuur alles, de rest quantité négligeable is. Onze vereeniging moet er eene worden, waarin ieder lid naar zijne beste krachten in organisch verband kan meewerken tot het doel. Dat is onze innige over tuiging, en wie het daarin met ons eens is, zal, als hij voor de keuze: «correspondenten of afdeelingen» staat, niet aarzelen zijne stem tegen de correspondenten en vóór de afdeelingen uit te brengen. Amendementen Feenstra c.s. De ondergeteekenden kunnen zich vereenigen met de voor gestelde toevoeging aan art. 18 der statuten en art. 35 H.R. Het verbod van afzonderlijke contributieheffing door de afdee lingen meenen zij te moeten handhaven omdat de gewone leden niet vrijwillig lid van een afdeeling worden, maar rechtens bij eene afdeeling worden ingedeeld. Aan het bezwaar der Heeren Feenstra c.s. kan worden tegemoet gekomen door aan art. 11 H.R. toe te voegen: «De algemeene vergadering kan in bijzondere gevallen aan afdeelingen eene extra bijdrage uit de kas toestaan». Amendement Roborgh. Ten aanzien van dit amendement zijn ondergeteekenden het niet met elkaar eens. De eerste ondergeteekende is van meening dat voor een landmeter de mogelijkheid moet bestaan om buiten gewoon lid te zijn. Hij meent deze zeer tegemoetkomende houding tegenover de collega's, die alléén voor eene «wetenschappelijke» vereeniging iets gevoelen, te moeten aannemen, om toch vooral niemand af te stooten. Hij geeft echter gaarne toe, dat te hopen is, dat niemand van deze bevoegdheid zal gebruik maken. De tweede ondergeteekende daarentegen vereenigt zich met het amendement-Roborgh en met de daarvoor aangevoerde motieven. Hij meent dat de mogelijkheid moet worden uitgesloten, dat landmeters zich zouden kunnen onttrekken aan het werken voor het doel in art. 1 b der statuten omschreven of aan het lidmaatschap van de afdeelingen, die de behartiging van art. 1 a zoowel als van art. 1 b der statuten tot taak hebben. Si

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 81