82 Beide ondergeteekenden zijn evenwel van meening, dat in de praktijk zal blijken, dat deze kwestie van ondergeschikt belang is, en laten de beslissing gaarne aan de algemeene vergadering over. Tengevolge van eene opmerking van den heer Fermer da wordt ten slotte voorgesteld art. 10 H.R. aan te vullen met: «Ze vergaderen verder zoo menigmaal dit door het afdeelings- bestuur of door minstens één vierde der leden wordt noodig geoordeeld». Een enkel woord nog naar aanleiding van eene zinsnede, voor komende in het artikel van den heer Smit. «Ik moet me onomwonden tegen de voorstellen der commissie verklaren», zegt de heer Smit, «omdat zij onze vereeniging voor K. en L. voor haar doel wenscht te gebruiken(cursiveering van den heer Smit). Dit gelijkt op eene ontmaskeringMaar eene ontmaskering die totaal overbodig is. Zeker, de ondergeteekenden wenschen de vereeniging voor K. en L. voor hun doel te gebruiken. Maar met ernst en nadruk worde hier verklaard, dat ons doel geen ander is dan: verheffing van ons corpshet welzijn onzer vereeniging, geinspireerd door liefde tot ons vak! Alkmaar C. H. B. DE Korver. Rotterdam 19'3' j. D. Krijgsman. Amendementen op het ontwerp Huishoudelijk Reglement. (In te voegen na art. 8.) 1. Alle acties, het algemeen belang betreffend behooren uit te gaan van het hoofdbestuur. Alleen met machtiging van het hoofd bestuur kunnen zij door leden of groepen van leden worden ge voerd. Bij weigering van het hoofdbestuur kan de algemeene ver gadering machtiging verleenen. 2. Worden dergelijke acties gevoerd zonder goedkeuring van hoofdbestuur of algemeene vergadering, dan kan het bestuur op

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 82