83 de eerstvolgende algemeene vergadering een voorstel doen tot royement dier leden. Memorie van toelichting. De uitslag der stemming over de vraag: «hervatting der ge- heele salarisactie», medegedeeld op pag. 47, jaargang 29 (ie afl.) van het tijdschrift voor kadaster en landmeetkunde, was voor het bestuur van dien aard, dat het meende «de verantwoordelijkheid voor het hervatten der tractementsactie van 1910 niet op zich te kunnen nemen». Deze weigering was mede gegrond op een protest namens 55 leden (de Utrechtsche vergadering van 26 Januari j.l. der oudere ambtgenooten). De aanwezigen op de vergadering te Deventer (den 30 Maart 1913 gehouden) van meening, dat het bestuur eene andere houding had behooren aan te nemen tegen het, met een gezond ver- eenigingsleven in strijd zijnde optreden der ouderen, hebben toen besloten tot de eveneens afzonderlijke actie der jongere landmeters, als een protest tegen dit optreden, en om hunne eigene belangen te kunnen behartigen, die bij deze afwijking van den organisa- torischen weg door hunne oudere collega's, in het gedrang ge raakten. Zij betreuren echter dezen gang van zaken, omdat zij van meening zijn, dat dergelijke acties door het bestuur der vereeni- ging behooren te worden gevoerd. De salariskwestie toch raakt ons allen. Door de vereeniging dient beoordeeld, wat men het meest urgent, het meest billijk acht. Zal het optreden van het bestuur eenig effect sorteeren, zoo moeten allen zich neerleggen bij die uitspraak. Herhaaldelijk is door de ouderen hiervan afgeweken. Zoo in 1909 niet zonder resultaat, mogelijk ten koste van minimum-ver hooging. Maximum-verhooging kost de Regeering geld, evenzeer als die van het minimum, gebeurt het eerste, dan moeten eenige jaren verloopen, eer actie voor het laatste kans op slagen heeft. Dit dienden de ouderen in te zien. Zij behoorden te begrijpen, dat door hetgeen zij beoogen, de belangen van hunne jongere collega's worden tegengewerkt. Ook het bestuur moest dit besef fen en diende, als vertegenwoordigend alle leden, ten sterkste geprotesteerd te hebben.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 83