oordeelen, oorzaak zijn dat het Huishoudelijk Orgaan tamelijk omvangrijk en daardoor tamelijk kostbaar wordt. Mogelijk zal ook de stichting van meerdere afdeelingen belangrijke offers van de kas vragen. Het is duidelijk dat deze hooger uitgaven gedekt zullen moeten worden door verhoogde inkomsten. Een voorstel tot gewijzigde contributieheffing heeft de leden reeds bereikt in art. 33 van het concept-Huishoudelijk-Reglement, dat in n° i van het Huishoudelijk Orgaan is opgenomen. De belangen onzer Vereeniging werden in Ned.-Indië op uit nemende wijze behartigd door den Heer H. A. Koot. Toen onze ijverige Correspondent dan ook mede deelde, naar Rembang te zijn overgeplaatst, en in overweging gaf, het correspondentschap te doen overgaan op een te Batavia gevestigd lid, meende het bestuur den Heer Koot met klem te moeten verzoeken om het correspondentschap te blijven waarnemen, aan welk verzoek wel willend voldaan werd. Den 6en November brachten bestuursleden en redacteur een beleefdheidsbezoek aan den nieuw opgetreden Minister van Financien. Den 2 2en November had eene gecombineerde vergadering van bestuur en redactie te Utrecht plaats. De ondergeteekende nam op deze vergadering het secretariaat van den Heer van Riessen over, terwijl de nieuw benoemde redacteur, de Heer Poleê mede aanwezig was. Onder anderen werd toen grondig herzien de lijst van present- en ruilexemplaren van het Tijdschrift. Uitvoering verga derings be shut en. Ingevolge opdracht der vorige algemeene vergadering wendde het bestuur zich tot de Heeren J. Mulder, W. J. de Haan en W. Verhoeven, vormende het z.g. «-comité der ouderen», om te komen tot staking van de partiëele salaris actie door dit comité. Na schriftelijk overleg, gevolgd door eene mondelinge conferentie te Arnhem op ii Januari 1914, verklaarde het comité zich bereid, aan zijne lastgevers een voorstel te doen tot staking der actie tot wederopzeggens toe. Den 17 Maart 1914 deelde het conute aan het bestuur de aanneming van dit voorstel mede. Inmiddels had het bestuur ontworpen een concept-request met memorie van toelichting betreffende de salarisregeling der Land meters. Den 24en Februari werd dit concept (een exemplaar per bewaring) ter beoordeeling gezonden aan de direct-belanghebbenden, 116

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 122