Bij de Heeren Hoofddirecteur der Registratie en Inspecteur van het Kadaster werd verder ter sprake gebracht de omstandig heid dat een Landmeter voor den kantoordienst ambtelijk onder geschikt is aan een beëedigd-klerk, zoolang deze een Bewaarder vervangt. Aangedrongen werd op maatregelen die aan deze averechtsche verhouding een einde zouden kunnen maken. Of schoon het verkeerde van de gewraakte verhouding door beide Hoofdambtenaren volmondig werd erkend, kon eenige toezegging tot spoedige tegemoetkoming aan dezen grief niet verkregen worden. Het schijnt uiterst moeilijk om eene regeling te treffen die practisch uitvoerbaar is. Tegen de door het bestuur gevraagde vervanging van den Bewaarder door een Inspecteui der Registratie bestaat het bezwaar dat de vervanging moet kunnen ingaan op het oogenblik zelf, dat de Bewaarder (soms plotseling en onvoor zien) afwezig is. Ook andere door het bestuur voorgestelde regelingen werden als practisch onbruikbaar verworpen. Men wees ons op het zeer klein getal «landmeters voor den kantoor dienst» (die bovendien evengoed door de lager bezoldigde boek houders zouden kunnen worden vervangen), terwijl men de ver wachting uitsprak dat bij algeheele reorganisatie van het dienst vak aan de besproken verhouding een einde zal komen. Bij dezelfde Hoofdambtenaren werd ook de noodzakelijkheid van ongevallenverzekering der kettingtrekkers bepleit De toen mondeling gegeven uiteenzetting zal schriftelijk worden ingediend in den vorm van een request met memorie van toelichting, waar van het concept in N°. 2 van het Huishoudelijk Orgaan is op genomen. Internationale Landmeters-vereeniging. Na de vragenlijst, beantwoord den 18 December 1912 bereikten ons geene bescheiden van de voorloopige Commissie. Het schijnt met de oprichting van de «internationale» dus niet buitengewoon vlot te gaan. De Belgische «Union fédérale» die bet initiatief nam tot het Brusselsch congres in 1910, is van oordeel dat het talmen van de verloopige Commissie nu lang genoeg geduurd heeft. Zij stelde aan de Commissie een ultimatum in de volgende «ordre du jour», waarvan ons een afschrift werd toegezouden: 126

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 132