128 congrès international de 1910 de lui faire connaitre si le projet de regle ment définitif qu'il a re<;u pour mission de rédiger est actuellement arrêté ou quand il le sera. Decide d'adresser sa demande individuellement et directement sous pli recommandé, et ce pour éviter toute erreur postale a M. le président et a tous les membres de ce comité provisoire se réservant de rechercher d'autres moyens pour arriver a bonne fin si satisfaction ne lui etait pas donnée a brève échéance. Affirme a nouveau son désir de voir réaliser Ie voeu du congrès de créer des relations confraternelles suivies avec tous les géomètres du monde. Bruxelles, le 31 Mars 1914. De weinig voorspoedige geboorte der «internationale» wettigt de vrees, dat deze organisatie een martekindje met heel weinig levensvatbaarheid zal worden. Vereeniging tot ondersteuning van Burgelijke Ambtenaren en Beambten in 's Rijks dienst. Aangezien geen enkel te Utrecht woonachtig lid zich beschik baar kon stellen om de jaarvergadering dezer vereeniging op 21 April 1914 bij te wonen, werd de Heer P. J. Hamelberg te Zeist uitgenoodigd en bereid gevonden om onze vereeniging te vertegenwoordigen. Een beknopt verslag dier jaarvergadering, gehouden te Utrecht, volgt hieronder: De vergadering wordt te U® n.m. door den \oorzitter den Heer U van Eerde geopend. Aanwezig zijn behalve het bestuur, 9 leden en afgevaardigden. Het aantal leden is in 1913 aangegroeid van 2672 tot 3016, het aantal donateurs van 252 tot 308. Meer dere propaganda is noodig, vooral door de aangesloten vereeni- gingen. Betreurd wordt dat door de ambtenaren der posterijen en telegraphie eene concureerende vereeniging is op gericht. Het voor de voorschotbank beschikbare kapitaal is nog te klem. Toch blijkt de voorschotbank in eene groote behoefte te voorzien. Eenige honderden ambtenaren werden reeds finantiëel geholpen, ongeveer f 30.000 werd reeds geleend. Het fonds voor een herstellingsoord bedroeg einde 1911 11.800 1912 17.754 1913 26.474

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 134