Een bestuursvoorstel tot het houden van eene verloting- ten bate van dit fonds (25.000 loten a .ƒ050) wordt aangenomen. In 1913 werd een terrein verkregen voor de H. O. R. A. stichting. Het bestuur bleef in 1913 onveranderd. Voor notulen, jaarverslag, rekening en verantwoording wordt verwezen naar het jaarboekje 1913. Een bestuursvoorstel tot wijziging van art. 2 en 14 van het Huish. Regl. (over de wijze van contributie-inning) wordt aangenomen. lot het benoemen van de commissie voor naziening der rekening en verantwoording over 1914 worden aangewezen: de Vereen, van Assistenten ter Directie Rijkspostspaarbank, de Bond van Ambt. bij Dep" van Alg. Best, en Hooge Coll. van Staat, en de Vereen, van Deurwaarders der Dir. Bel. De be noeming van eene commissie om het bouwvraagstuk van het herstellingsoord uit te werken, wordt aan het bestuur overgelaten. Bij de rondvraag wordt door niemand het woord verlangd. Te i.40 sluit de voorzitter de vergadering. Aan het jaarboekje over 1913 ontleenen we nog: in het afge- loopen jaar is aan 56 pesonen ondersteuning veleend en wel 3 maal als gift, 13 maal als renteloos voorschot, 40 maal als rente- gevend voorschot. Binnen afzienbare tijd hoopt men met het bouwen van H. O. R. A. te kunnen aanvangen. De commissie tot naziening der rekening en verantwoording over 1913 is van oordeel dat de boekhouding is ingericht naar de eischen welke aan eene goede administratie gesteld moeten worden en dat het geldelijk beheer in zeer goede handen is. Onder de donateurs treffen we aan 1 Ing. Ver. en 2 Landmeters v./h. Kad., onder de leden 1 Ing. Ver., 31 Landmeters en 7 teekenaars. Pensioenvereeniging. Op de algemeene vergadering der P. V. gehouden te 's Graven- hage op 5 October 1913 was onze vereeniging vertegenwoordigd door den Heer W. J. Verhoeven. De verslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek o. a. dat bij de P. V. zijn aangesloten 27 organisatie's en 4 af- deelingen, te zamen omvattende 11.343 leden. Met algemeene instemming besloot de vergadering tot het organiseeren van een petitionnement der burgelijke ambtenaren, ter kenbaarmaking van verschillende wenschen die op pensioengebied nog te verwezelijken zijn. De kosten van een dergelijk petitionnement werden geraamd 129

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 135