13° op 800.welk bedrag door de vergadering werd gevoteerd. Na uitvoerige discussie werden alle door het bestuur gedane voorstellen, al of niet geamendeerd, aangenomen. Rechtstoestandbond. Onze vereeniging was op de algemeene vergadering van dezen bond, gehouden te Amsterdam op 4 October 1913, vertegenwoor digd door de Heeren W. P. Stakman en J. J. W. van Wiechen. Het verslag van deze jaarvergadering is opgenomen in de 6e af levering jaargang 1913 van het Tijdschrift. De bond stelde in het afgeloopen jaar ernstige pogingen in het werk om in den boezem der aangesloten vereenigingen grootere belangstelling te wekken voor de belangrijke actie, door dezen bond gevoerd. Op den 6en September 1913 werd te 's Gravenhage eene be tooging gehouden, waar de Heer W. J. Verhoeven ons vertegen woordigde. In het inleidend woord tot deze betoogmg deelde de voorzitter mede dat aanwezig waren: 121 afgevaardigden repres- senteerende 63 vereenigingen met 33-000 leden. Hierna werd het woord gevoerd door prof. H. Krabbe uit Leiden die van meening was dat niet onwil, maar onmacht van den wetgever oorzaak is dat nog geen wet tot regeling van den rechtstoestand is tot stand gekomen, en als conclusie stelde dat de bond niet moest vragen om een volledig toegeruste wet, maar om een volledig toegerusten rechter. Vervolgens sprak het lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal de Heer W. J. E. H. M. de Jong, die een historisch overzicht gaf en met verschillende voorbeelden de rechtsonzekerheid van den ambtenaar in het licht stelde. Beide sprekers werden luide toegejuicht, terwijl de vergadering ten slotte onder applaus de volgende motie aannam: „De Bond enz. Overwegende dat door het ontbreken van een wettelijke regeling er positie van de ambtenaren, niet voldoende waarborgen aanwezig zijn, tegen onrechtmatige behandeling, in het bijzonder wat betreft het straffen en het geven van ontslag; dat dan ook menigmaal handelingen tegenover ambtenaren hebben plaats gehad, die het rechtsgevoel onbevredigd hebben gelaten, waardoor ook op den dienst in het algemeen een nadeeligen invloed wordt uitge oefend

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 136