i gó Bibliotheek. De blijkens het jaarverslag over 1898 aan den Staat geschonken bi bliotheek, onderging evenals in vorige jaren uitbreiding, doordat ons medelid Heuvelink de door hem vanwege de internationale vereeniging voor aardmeting ontvangen publicatiën er aan toevoegde. Ook werden enkele boekwerken ten geschenke ontvangen. Betrekkingen met de bnitenlandsche leden der internationale vereeniging voor aardmeting. In 1913 werd geen vergadering gehouden van de internationale ver eeniging voor aardmeting. In het dagelijksch bestuur dier vereeniging kwam wijziging door het overlijden van den vice-president Sir George Darwin. In afwachting van eene definitieve keuze in de eerstvolgende vergadering der ver eeniging werd bij schriftelijke stemming als zijn voorloopige opvolger verkozen de heer dr. O. Backlund, directeur van de sterrewacht te Pulkowa. Werkzaamheden der Commissie. De bemoeiingen der Commissie betroffen in 1913 de primaire driehoeksmeting de basismeting de secundaire driehoeksmeting de sterrekundige plaatsbepaling de slingerwaarnemingen. Driehoeksmeting. Personeel. Bij den aanvang van het jaar 1913 bestond het personeel voor de driehoeksmeting uit de volgende personen de ingenieur iste klasse N. Wildeboer c. i.de ingenieurs J. Canters c. i.Cd. H. Bijl c. i.J. B. de Hulster c. i.J. W. Dieperink c. i, E. A. J. M. van der Velden c, i.den landmeter van het kadaster, gedetacheerd bij de Commissie, Th. L. Kwisthout en den schrijver H. Vuurman. De ingenieur J. Canters werd met ingang van 15 Februari 1913 be vorderd tot ingenieur iste klasse; hij werd daarbij belast met de dage- lijksche leiding der secundaire driehoeksmeting. In de maand Juni 1913 waren als assistent-ingenieur werkzaam J. W. Duys, J. Th. Thijsse en H. H. J. Ruyten, alle studenten aan de Technische Hoogesehool, de eerstgenoemde ook in liet tijdvak van 15 Augustus—15 September. Primaire driehoeksmeting. Ter verbinding van de basis aan het hoofddriehoeksnet werd het zoo-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 208