2I5 dezen in gebruik en nu wilde ik u verzoeken de grenzen van dien singel af te palen, dan wist ik waar mijne rechten aan toe gaan. L. (landmeter). Is uw buurman reeds lang in het bezit van dien singel R. Wel al 20 jaar. L. Hebt u zelf den singel nooit in gebruik gehad R. Neen nooit, ik ben verleden jaar pas gewaar geworden, dat de singel mij toebehoort, het nommer, waarmee de singel op de kadastrale kaart is aangeduid, staat in mijn akte en naar de de grootte, die voor miju geheele eigendom in de akte is op gegeven, moet de singel er bij behooren. L. Dus u hebt den singel nooit in gebruik gehad eu toen u de perceelen kocht wist u niet beter of de singel behoorde er niet bij. R. Neen ik wist het toen en later ook niet, maar nu ik beter weet, wil ik den singel gaan in bezit nemen. L. Wordt de singel ook met name in uw akte genoemd? R, haalt de akte te voorschijn waarin de volgende perceels beschrijving staat: «een huis met eenig bouw- en weideland en «een gedeelte singel te zamen ter grootte van 3 H.A, en 25 A., «kadastraal bekend in de gemeentesectie «nos. I54o en 1937.Bij onderzoek blijkt, dat 1937 het nommer van den singel voorstelt. L. In uw akte wordt gesproken van een gedeelte singel, daarom komt het mij voor, dat het de bedoeling is geweest, aan u niet den geheelen singel te verkoopen, maar slechts het ge deelte, dat tegen uw land aansloot en dat in de akte de kadastrale aanduiding had moeten luiden: n°. 1540 geheel en n°. 1937 ge deeltelijk. Bij den verkoop is op het terrein toch aangewezen wat verkocht werd en naar die aanwijzing hebt u gehandeld, toen u het andere gedeelte van den singel niet in bezit nam. Behoorden de perceelen van u en van uw buurman vóór den verkoop aan een en denzelfden eigenaar R> Ja. ik kocht mijn perceelen eerst en mijn buurman de zijne 10 jaar later van denzelfden eigenaar. L. U is gedurende die 10 jaar ook in de gelegenheid geweest om dat andere gedeelte van den singel in bezit te nemen. R. Ja, maar zooals ik reeds zeide, ik wist het niet, dat mij de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 227