geheele singel toebehoorde, dat ben ik verleden jaar pas gewaar geworden. L. Een afpaling van het gedeelte van den singel, dat bij uw buurman in gebruik is, kan u niet het recht geven om den singel in zijn geheel in bezit te nemen. U moet naar een advocaat gaan en dan kan door diens tusschenkomst aan de rechtbank worden verzocht, uw buurman te gelasten het gebruik van den geheelen singel aan u af te staan. Naar mijn oordeel zal echter de recht bank dan een onderzoek instellen naar de bedoeling van den verkooper, daarbij zal dan spoedig blijken, dat het diens bedoeling is geweest om u den singel slechts gedeeltelijk te verkoopen en zal de rechtbank aan uw buurman zijn gedeelte van den singel laten behouden. R. Maar ik wilde toch wel, dat u de grenzen van den singel afpaalde. L. Dat kan wel gebeuren, maar dan zal ik uw buurman eerst geheel met zijn rechten op de hoogte brengen. R. Maar als ik nu al dien tijd de grondbelasting voor den geheelen singel heb betaald en deze mij niet wordt toegewezen, kan ik de te veel betaalde belasting dan van het Rijk terug vorderen L. Neen, die vordering hebt u niet. R. Maar moet ik dan al maar door de grondbelasting blijven betalen voor een perceel, waarvan ik niets trek L. Als u de grondbelasting niet langer wilt betalen, dan kunt u naar een notaris gaan en roepen diens bemiddeling in voor verbetering van de kadastrale aanduiding in uw akte. Ook kunt u binnen 3 maanden na de afkondiging van het kohier een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten en daarin ver melden, dat u den aauslag in strijd acht met art. 47 van de wet op de grondbelasting van 1870, omdat u is aangeslagen voor een perceel, waarvan uw buurman het genot heeft krachtens recht van bezit. Zooals uit den feitelijken toestand blijkt, worden aan het kantoor van den bewaarder lang niet alle fouten in de kadastrale aan duiding ontdekt. Alleen, wanneer nog andere kenmerken als bijv. belendingen, soort van eigendom en anderszins in de akte zijn opgegeven, want alsdan kan een vergissing blijken uit een ver gelijking van het goed, welks sectie en n°. zijn opgegeven, met 2 I 6

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 228