BERICHTEN. De Minister van Financiën maakt bekend:1) dat het vergelijkend examen voor adspirant-landmeter van het kadaster, waarvoor eene oproeping werd geplaatst in de Neder- landscke Staatscourant van 22, 30 Juli 1914, n°s. 169, 176, en 1 Augustus 1914, n°. 178, doch dat in verband met de tijdsom standigheden werd uitgesteld, thans, behoudens buitengewone omstandigheden, zal aanvangen op een nader te bepalen dag in de tweede helft van November 1914; dat zij die zich nog niet voor het examen hebben aangegeven, dit alsnog kunnen doen vóór 1 November 1914, bij gezegeld ver zoekschrift aan den Minister voornoemd, met overlegging van a. een bewijs dat de candidaat Nederlander is; b. een bewijs van goed zedelijk gedrag, afgegeven door het bestuur zijner woonplaats; c. eene geboorteakte dat voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de Staats courant van 7 Augustus 1909, n°. 183; dat, behalve de te vervullen 9 plaatsen voor adspirant-landmeter van het kadaster hier te lande, bij dit examen nog worden open gesteld zes plaatsen voor de betrekking van adjunct-landmeter bij het kadaster in Nederlandsch-Indië; dat aan laatstgenoemde betrekking een salaris van honderd vijftig gulden (f 1 50) 's maands is verbonden en dat uitzending voor den Indischen dienst op de volgende voorwaarden zal plaats vinden: a. vrije overtocht naar Indië als gouvernementspassagier der 2de klasse, c. q. ook voor het wettig gezin b. eene gratificatie voor uitrusting van zeshonderd gulden (ƒ600); c. een voorloopig traktement van honderd gulden 100) 's maands, ingaande met den dag van inscheping naar Nederlandsch- Indië en voortdurende tot dien waarop het activiteits-traktement in Indië ingaat; dat zij die voor uitzending in aanmerking wenschen te komen zich bij gezegeld adres behooren aan te melden bij het Departe ment van Koloniën, onder overlegging van a. een gewaarmerkt bewijs dat een voldoend examen is afge legd voor adspirant-landmeter van het kadaster in Nederland; 240 Zie de Nederlandsche Staatscourant van 17 October 1914, n". 244.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 254