41 b. een bewijs van goed maatschappelijk gedrag, afgegeven door den burgemeester hunner woonplaats; c. hunne geboorteakte; d. een door den betrokken burgemeester afgegeven certificaat, ten blijke dat voldaan is aan de verplichtingen welke voor hen uit de Militiewet zijn voortgevloeid; dat in het adres moet worden vermeld of de candidaat gehuwd is en c. q. het aantal zijner kinderen; dat aan gehuwden bij uitzending bovendien eene maand acti viteitsbezoldiging wordt uitgekeerd, als tegemoetkoming in de huwelijkscontributiën ten behoeve van het Weduwen- en Weezen- fonds voor burgerlijke ambtenaren in Nederlandsch-Indië dat door een vanwege het Departement van Koloniën in te stellen onderzoek zal moeten blijken van physieke geschiktheid voor den Indischen dienst; dat zij die ter beschikking van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië worden gesteld, zich verbinden tot teruggave van alle gelden welke aan hen en te hunnen behoeve worden voldaan ter zake van overtocht en van gratificatie voor uitrusting, indien zij binnen den tijd van vijf jaren na aankomst in Neder- landsch-Indië, anders dan ten gevolge van wèl bewezen ziels- of lichaamsgebreken, buiten eigen toedoen ontstaan (ter beoordeeling van de Regeering), worden ontslagen of indien zij niet binnen den hun aan te wijzen tijd naar Nederlandsch-Indië vertrekken, dan wel die reis moedwillig afbreken dat blijkens mededeeling van den Minister van Oorlog aan candidaten, die in militairen dienst mochten zijn, op vertoon van hun oproepingsbrief verlof kan worden verleend om voor de aan gewezen examencommissie te verschijnen op de dagen waarop zij daarvoor worden opgeroepen, onder voorbehoud echter, dat de zaken met betrekking tot het oorlogsgevaar, waarin Nederland verkeert, geen ongunstige wending nemen. De dienstplichtigen moeten op de eerste oproeping en eventueel ook zonder nadere oproeping onmiddellijk naar hun korps terugkeeren, zoodra het hun bekend wordt, dat Nederland in de vijandelijkheden wordt betrokken. 's-Gravenhage, 15 October 1914. Voor den Minister, De Secretaris- Generaal, de Jonge.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 255