2\ï Bij resolutie van den Minister van Financiën zijn benoemd tot leden der commissie voor het te houden examen voor de betrek king van adspirant-landmeter van het kadaster de heeren: A. Veenhuysen, oud-ingenieur-verificateur van het kadaster, met den persoonlijken titel van inspecteur van het kadaster te 's-Gravenhage, lid en voorzitter; H. van den Briel, landmeter van het kadaster, werkzaam aan het Departement van Financiën, lid en secretaris; dr. H. C. Los, leeraar aan een der hoogere burgerscholen te 's-Gravenhage; L. Looijen, hoofd der Groen van Prinstererschool te 's-Gravenhage; dr. J. J. Hallo, leeraar aan een der hoogere burgerscholen te 's-Gravenhage; W. van Rossen, hoofd eener openbare school te 's-Gravenhage. Met ingang van den 24e" October j.l. werd aan den heer A. E. J. Bertling onder dankbetuiging eervol ontslag verleend als Minister van Financiën en aan den heer Mr. Treub als Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, terwijl met ingang van dien datum de heer Mr. Treub werd benoemd tot Minister van Financiën en tevens ad interim belast met de portefeuille van Landbouw, Nijverheid en Handel. Sedert werd benoemd tot Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel de heer F. E. Posthuma, Directeur van de Centrale Landbouw-Onderlinge en Tuinbouw-Onderlinge, Mede-directeur van de Centrale Werkgevers Risico-Bank en van de Vereeniging „Wet-Risico". Bij Koninklijk besluit van 9 September 1914, n°. 54, is aan J. F. Lensink, te Arnhem op zijn verzoek met ingang van 1 Januari 1915 eervol ontslag verleend als landmeter van het kadaster met dankbetuiging voor de door hem gedurende ruim 50 jaren aan den lande bewezen diensten. Ingetrokken de verplaatsing van de landmeters J. J. A. Heeze- mans van Zeist naar Winschoten en van H. Vermeulen van Zeist naar Almelo.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 257