285 (Ó2). De raming is gegrond op het in 1913 uitgegeven bedrag. Art. 39. Kosten van oprichting, verkrijging, huur, onderhoud, verbouwing, ver betering en lasten van gebouwen of lokalen voor de administratie van het zegel, de registratie, de successie, de vermogensbelasting, de Staatsloterij, de hypotheken en het kadaster, benevens kosten voor het meubileeren, verwarmen, verlichten, schoonhouden en'bewaken dier gebouwen of lokalen en voor het overbrengen daarheen van meubelen, archieven enz., kosten van bediening, uitschotten voor het kadaster, druk-, linieer- en bindwerk; aankoop en onderhoud van werktuigen en andere benoodigdheden, waar onder papier, kokers, portefeuilles enz., uitgaven ten behoeve van het algemeen zegelkantoor; buitengewone hulp bij het zegelen van papier, briefporten, kosten van telegrammen en advertentiën, alsmede pak- en transportkosten; vergoeding aan de bewaarders van de hypotheken en het kadaster voor het vernieuwen van hypothecaire registers en voor kosten ter voorziening in geval van teloorgaan van hypothecaire registers, door brand of andere onheilenkosten van papier voor het zegel en van het vervaardigen van plakzegels met die van het daarvoor vereischte materiaal en de verdere tot dit onderwerp betrekkelijke uitgaven; uitgaven voor de vermogensbelasting, als: kosten van bussen, kosten van aanleg van registers, vergoedingen aan ambtenaren bij de gemeentebesturen voor het maken van extracten uit de kohieren van den hoofdelijken omslag; port- en aanteekenrecht en alle andere tot dit onderwerp betrekkelijke uitgaven niet uitdrukkelijk genoemduitgaven voor de Staatsloterijkosten van verstrekking aan de ambtenaren voor het periodiek woordenboek van administratieve en gerechterlijke beslissingen in zake van vermogensbelasting, registratie, enz. kosten van het opmaken der prijscouranten van publieke fondsen voor het recht van successie en alle andere hiervoren niet be paaldelijk omschreven uitgaven van verschillenden aard, het materieel beheer betreffende a. oprichting, verkrijging, huur, onderhoud, verbouwing, verbetering en lasten van gebouwen (64) 94.000,105.000, - ƒ80.576,616. (64). In het aangevraagde bedrag zijn o.m. begrepen (a f 8.700, voor het maken van een aanbouw, waarin lokalen voor het ontvangkantoor der registratie en domeinen, aan het kantongerechts gebouw te Apeldoorn. In verband met de gestadige uitbreiding van den dienst is het wenschelijk het bedoelde kantoor thans gehuisvest in eene door den ontvanger gehuurde lokaliteit, die niet aan de eischen voldoet in eene Rijks lokaliteit onder te brengen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 303