291 terwijl de aanvangsbezoldiging, ad/150.'s maands, eveneens gelijk die der laatst bedoelde commiezen, op 200,— 's maands wordt gesteld en daaraan vier driejaarlijksche verhoogingen van 25,- 's maands worden verbonden. Voor bovenbedoelde verbetering wordt gerekend op een meerdere uit gaaf van 11.700, Ter verkrijging van meerdere rechtszekerheid voor het wettig grondbezit, alsmede in het belang van de verpondings-administratie, is het noodzakelijk dat de werkzaamheden van gouvernements-landmeter in de gewesten Benkoelen, Lampongsche Districten, Atjeh en Onderhoorigheden, Banka en Onderhoorigheden en Amboina worden vervuld door geëxamineerde en beeedigde landmeters, aan wie daarvoor eene maandelijksche toelage van 250,— behoort te worden toegekend, terwijl voor elk gewest een bedrag van 250,— dient te worden toegestaan voor de bestrijding der kosten, verbonden aan de opmaking van deugdelijke blokkaarten en registers. Voor laatstgemeld doel wordt ook ten behoeve van elk der overige gewesten der buitenbezittingen, waar het eigendoms-kadaster nog niet is ingevoerd, gerekend op eene maandelijksche uitgaaf van 200, De aan dezen maatregel verbonden kosten bedragen 45.600,— 'sjaars. HOOFDSTUK I. Uitgaven in Nederland. Afdeeling IV. Departement van Binnenlandsch Bestnur. 34. Kadaster. a. Reproductie in kleurendruk van uit Indië ontvangen kaarten en alle daarmede in verband staande uitgaven 100,— b. Aanschaffing en uitzending van instrumenten en andere benoodigdheden voor den dienst van het kadaster (29)3.000,— Totaal 3.100,— (.29). De raming is gegrond op de Indische aanvraag. HOOFDSTUK II. Uitgaven in Nederlandsch-Indië. Afdeeling IV. Departement van Binnenlandsch bestuur. 87. Uitgaven ter verbetering der landrenteboekhouding,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 309