Benoeming afgevaardigden naar de algemeene vergaderingen van Rechtsloestandbond, Pensioenvereeniging en Vereem- ging tot ondersteuning van Burgerlijke Ambtenaren en Beambten; en c.q. bespreking van de agenda's van Pen- sioenvereeniging en Rechtstoestandbond. (Zie n°. 2 van het Huish. Orgaan.) m. Interpretatie van art. 4 van het oude Huishoudelijk Reglement. n. Eene verzekeringmaatschappij biedt aan, de leden onzer vereeniging die dit wenschen tegen exceptioneel lage premie en onder buitengewoon gunstige voorwaarden tegen on gevallen te verzekeren, indien onze vereeniging zich ver binden wil, deze maatschappij bij hare leden aan te bevelen. Het bestuur vraagt machtiging tot het aangaan van eene dergelijke overeenkomst. 0. Rondvraag. Aanwezig zijn de heeren: G. W. van Dijk, S. Eisenga, A. Hamelberg, C. W. Hoffmann, Houben, Iwema, Kanngiesser, P J. F. Kater, Kluvers, Kloosterboer, de Korver, Kreeftenberg, Krijgsman, Leyendeckers, Mulder, Oldenziel, Polee. H. J. Pieters, ter Plegt, van Riessen, Roborgh, Roelofs, Roelofsen, de Ruiter, Schooleman, Schram, Smeets, Smit, Stakman, Verhoeven, Vos, Vriend, de Vroome, van Wiechen, te Winkel en Zijlstra (36). De Voorzitter, de Heer A. N. Hamelberg opent de vergadering met de volgende woorden: Mijne Heeren, Het uitbreken van den Europeeschen oorlog met al zijn ge volgen heeft het Bestuur het besluit doen nemen de reeds vast gestelde vergadering in September te verschuiven tot dezen meer rustigen tijd; en hoewel het tijdstip ongunstig is en niettegen staande vele leden door militaire verplichtingen verhinderd zijn hier te verschijnen, constateer ik met genoegen dat er bij de leden veel belangstelling voor de vergadering bestaat. De Bestuurswerkzaamheden waren het afgeloopen jaar veel omvattend en dank zij de krachtige steun en het initiatief van den Inspecteur van ons dienstvak, wien ik van deze plaats een woord van dank breng voor zijne bemoeiingen, zijn wij een 296

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 314