297 belangrijke schrede verder gekomen tot het doel «verheffing van het Kadaster», waarnaar wij allen streven. Het request der vereeniging van 27 Februari 1913 heeft ten gevolge gehad dat planimeters aan de verschillende kantoren zijn verzonden en de noodige sextanten en theodolieten zijn besteld. Een ontwerp betreffende de opleiding der adspirant-landmeters is in voorbereiding en waren er niet de /«droevige omstandig heden der laatste maanden gekomen, misschien ware die thans reeds geregeld. Een betere regeling voor het opnemen van ont ginningen is ontstaan in hoofdzaak naar aanleiding van ons request van 7 Maart 1913 en wij hopen ook weldra met succes de aan dacht van den Minister te kunnen vestigen op ons request van 2 December 1912 inzake geringe terreinswijzigingen. Zooals U uit de begrooting gezien hebt, heeft de salarisactie reeds terstond een gedeeltelijk gunstigen uitslag gehad, maar dezelfde omstandigheden als boven genoemd zijn oorzaak dat verbeteringen ook daarin voorloopig zijn uitgesteld. Voor het hervatten van die actie zal het bestuur een gunstiger tijdstip afwachten. Wij hebben ons genoodzaakt gezien de agenda voor deze vergadering te besnoeien om die in één dag te kunnen afwerken. Toch blijkt het U, dat deze nog omvangrijk is en ik verzoek U allen beleefd te willen medewerken, ons in staat te stellen om nog heden alles te kunnen behandelen wat daarop voorkomt. Met een hartelijk welkom aan U allen open ik deze vergadering. Punt a. "Voor de notulen der vorige vergadering verwijst de voorzitter naar aflevering 5, jaargang 1913 van het Tijdschrift. Na een vraag van den heer Krijgsman, waarop de samensteller der notulen, de heer van Riessen antwoordt, worden de notulen onveranderd goedgekeurd. Punt b. Voor het verslag van den toestand der vereeniging verwijst de voorzitter naar aflevering 4, jaargang 1914 van het Tijdschrift. Daar niemand het woord verlangt wordt het verslag ongewijzigd goedgekeurd. Punt c. De rekening en verantwoording over 1913, zooals die is op-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 315