De Heer Kloosterboer releveert opnieuw dat de A. O. R. buiten alle politiek staat en deelt mede dat dit lichaam van ver- eenigingen die sympathie uitspreken eene bijdrage van/2.50 verwacht. De heer Krijgsman beveelt aanneming der motie-Smit aan. Hij waarschuwt de vergadering met nadruk dat er een politiek debat komt indien het voorstel-Kloosterboer in behandeling wordt genomen. De Heer Kanngiesser wijst op de mogelijkheid om alleen over de motie-Kloosterboer te stemmen zonder daarover te debatteeren. De Heer Verhoeven is vóór de motie-Smit. De leden onzer vereeniging die in militairen dienst zijn hebben bij het optreden van den A. O. R. het meeste belang. En juist zij, zijn hier niet aanwezig. De Voorzitter brengt thans in stemming de motie-Smit, luidende: «De vergadering, van oordeel dat het voorstel van den Heer Kloosterboer niet in deze vereeniging thuisbehoort, gaat over tot het volgende punt van de agenda Met 30 tegen 4 stemmen wordt deze motie aangenomen. Punt i. De Voorzitter: M. H. De commissie belast met het ontwerpen van een Huishoudelijk Reglement heeft naar aanleiding van de wijzigingen in de concept-statuten een nieuw ontwerp ingediend. Daarop zijn ingekomen amendementen van den Heer van Riessen en een aanvulling van den Heer Smit. Beide vindt U in No. 4 van het Huishoudelijk Orgaan. Gewenscht lijkt het mij nu alvorens tot de artikelsgewijze be handeling over te gaan, eerst de algemeene beschouwingen over dit onderwerp te openen. Ik herinner U daarbij aan de statuaire bepaling dat het Huishoudelijk Reglement niets mag bevatten dat strijdig is met de statuten. De Heer van Riessen: M. de V. De gereduceerde commissie tot het ontwerpen van een huishoudelijk reglement heeft in No. 4 van het Huishoudelijk Orgaan mijne op haar ontwerp ingediende amendementen besproken. Zij heeft daarbij gelegenheid gevonden eenige opmerkingen te maken die ik niet onbeantwoord wensch te laten. 302

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 320