307 bepaling die voorziet in het totstandkomen van dergelijke buiten gewone correspondentschappen. Ten slotte de «insinuatie» voorkomende in het verweer der commissie tegen de amendementen van Riessen. Spreker ontkent dat in de gebezigde uitdrukking iets insinueerends ligt, maar sprekers opinie omtrent het over 't voorstel Houben uitgeschreven referendum heeft geen wijziging ondergaan door de indertijd door het bestuur gegeven toelichting. Heer de Korver wil alleen iets zeggen over de beweerde «insinuatie». Hij heeft op de vorige vergadering omstandig uit eengezet waarom hij het beleid van het toenmalig bestuur inzake het voorstel Houben niet kon goedkeuren. Het bestuur heeft daarop althans getracht zich te rechtvaardigen. Maar blijkens het door den Heer van Riessen zelf samengesteld verslag dier vergadering is het laatste woord dat in deze kwestie gesproken is het volgende: «l)e Heer de Korver is niet bevredigd door wat de voor zitter heeft gezegd: het bestuur hult zich in een waas van «geheimzinnigheid, er zijn dus inderdaad nog verzwegen «argumenten.» Men verwondere zich dus niet al te zeer over het feit dat sprekers meening over deze zaak nog precies dezelfde is. De Heer van Riessen herinnert eraan dat door het toenmalig bestuur ten stelligste is teruggewezen de beschuldiging als zou het referendum zijn uitgeschreven om te ontkomen aan de uit voering van een besluit «dat aan het bestuur niet welgevallig zou zijn». Indien het bestuur dit uitdrukkelijk zegt, dan dient men dit aan te nemen. Hij geeft toe dat het huishoudelijk gedeelte der algemeene vergadering meestal wel noodig zal zijn, maar wil liever geen bindend voorschrift. Ook hij wil geenszins de huishoudelijke vergadering naar den achtergrond schuiven. Ten aanzien van de correspondentschappen bestaat niet zooveel verschil van meening tusschen den Heer Krijgsman en spreker. Alleen dient de moeielijkheid van een correspondentschap in Indië ondervangen te worden. De Heer Kreeftenberg deelt mede, dat hij volkomen instemt met het door de commissie ontworpen Huish. Reglement, en óók met de gepubliceerde weerlegging van de amendementen van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 325