3°8 Riessen. De eenige reden dat sprekers naam niet onder die weerlegging gedrukt staat is deze: ook volgens zijne meening wordtin dit geschrift kwade trouw verondersteld bij het in 1912 zittend bestuur. De Heer Krijgsman legt er nog eens den nadruk op, dat volgens zijne zienswijze er niets beleedigends is in de door de H.H. van Riessen en Kreeftenberg aangevallen uitdrukking en daaruit niet opgemaakt moet worden, dat er bij het bestuur van 1912 kwade trouw is verondersteld. Hij wil gaarne aannemen, dat het bedoelde besluit geenszins om persoonlijke-, maar uit-_ sluitend om zakelijke redenen aan het bestuur niet welgevallig was. De Heer van Riessen neemt met deze uiteenzetting genoegen. De Vo'orzitter verklaart thans de algemeene beschouwingen gesloten en schorst de vergadering tot half twee. Na de pauze wordt overgegaan tot de artikelsgewijze behan deling van het Huishoudelijk Reglement. Art. 1Het amendement van Riessen wordt na uitvoerige discussies verworpen. Een door den Heer Verhoeven ingediend amendement om het woord «schriftelijke» in de eerste alinea te doen vervallen, wordt door de commissie overgenomen Het aldus gewijzigde artikel wordt aangenomen. Aan het bestuur wordt opgedragen aan het artikel een clausule toe te voegen die voorziet in de mogelijkheid van het aanstellen van correspondenten in bijzondere gevallen. Art. 2. Het amendement van Riessen wordt verworpen. Het artikel wordt aangenomen. Op voorstel van den Heer Kloosterboer zal het bestuur aan dit artikel eene bepaling toevoegen, die zoo veel mogelijk voorkomt dat in één en dezelfde plaats zoowel een correspondent als een afdeelingssecretaris zetelt. Art. 3. Na uitvoerige gedachtenwisseling wordt het amendement van Riessen verworpen en het artikel ongewijzigd goedgekeurd. Art. 4. Om tegemoet te komen aan bet door den Heer van Riessen geopperde bezwaar, stelt de commissie voor, het art. als volgt te lezen «Elke afdeeling kiest bij de oprichting een bestuur, bestaande uit een voorzitter, een secretaris en een penningmeester, die in functie worden gekozen. Het geheele bestuur treedt jaar lijks op de vergadering, bedoeld in art. 9 van dit reglement, af, op welke vergadering tevens het nieuwe bestuur gekozen wordt.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 326