3°9 De aftredenden, enz. Het aldus gewijzigde artikel wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Art. j en 6 worden zonder discussie aangenomen. Art. 7. Het amendement van Riessen om te lezen «De leden en afdeelingenwordt overgenomen en het artikel daarna goedgekeurd. Art. 8, 9 en 10 zonder discussie aangenomen. Art. 11. Naar aanleiding van dit artikel ontspint zich eene uitvoerige gedachtenwisseling. De Heer Zijlstra stelt voor het artikel als volgt te lezen«De algemeene vergadering kan in bijzondere gevallen aan afdeelingen eene bijdrage uit de kas toestaan.» Dit voorstel wordt verworpen. Het amendement van Riessen wordt eveneens verworpen (16 tegen 14 stemmen), waarna het ongewijzigde artikel wordt aan genomen met 20 tegen 12 stemmen. Art. 12, ij en 14. Aangenomen. Art. ij. Het amendement van Riessen, strekkende tot het doen vervallen van het geheele artikel, wordt verworpen. Het door de commissie ontworpen artikel wordt aangenomen, nadat op voorstel van den Heer van Riessen tusschen «de» en «algemeene» is ingelascht het woord «jaarlijksche». Art. 16 en 17. De amendementen van Riessen worden ver worpen en de artikelen ongewijzigd goedgekeurd. De Art. 1819 en 20 worden aangenomen. Art. 21. Het amendement van Riessen om na het woord «afdeelingen» in te lasschen de woorden «of leden», en in de laatste zinsnede de woorden «door de afdeelingen» te doen ver vallen, wordt door de commissie overgenomen. In Art. 22 wordt het woord «minstens» vervangen door «zoo mogelijk». Aldus gewijzigd worden deze artt. evenals art. 2j, 242j, 26, 27, 28, 29 en jo goedgekeurd. In Art. ji wordt na «correspondentschappen» ingevoegd «of leden», in Art. j2 worden de woorden «het bestuurslid, belast met» geschrapt, waarna ook deze artikelen worden aangenomen. Art. jj. De Heer de Kor ver acht het niet wenschelijk om de contributie te verhoogen met ingang van 1 Januari 1Q15, nu door buitengewone omstandigheden de algemeene vergadering gehouden wordt op een zoodanig tijdstip, dat opzegging van het lidmaatschap tegen dien datum niet meer mogelijk is. Indien tot

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 327