contributieverhooging voor de gewone leden besloten wordt, geeft hij in overweging om althans over het jaar 1915 de oude contributie te handhaven. De Heer Mulder vindt persoonlijk eene contributie van ƒ7.50 wel niet te hoog, maar vreest dat we door eene dergelijke ver hooging leden zouden verliezen. De Heer Krijgsman wijst erop dat eene contributie van ƒ7.50 per jaar terug te brengen is tot eene bijdrage van 15 cent per week, welk bedrag hem niet te hoog voorkomt. Ook de Heer Verhoeven is van oordeel dat eene verhooging van 2.50 per jaar, dat is van 5 cents per week, de krachten onzer leden zeer zeker niet te boven zal gaan. Na eenige discussie wordt besloten de contributie voor de ge wone leden met ingang van 1 Januari 1916 te verhoogen tot f 6.00. Art. 33 wordt alzoo goedgekeurd nadat daarin 7.50» vervangen is door «ƒ6.00». Alleen de Heer Verhoeven stemt tegen. Art. 34 wordt aangenomen. Het laatste woord «geroyeerd» wordt echter vervangen door het woord «geschorst». Art. 33, 36, 37, 38 en 39 worden ongewijzigd goedgekeurd. In art. 40 worden de woorden «door het bestuur geregeld, in overleg met de redactie» vervangen door de volgende«door de redactie geregeld, in overleg met het bestuur». Art. 41. Het amendement Smit om aan de eerste alinea van dit artikel toe te voegen: «en is in den handel a/ per jaar gang en ets. per nummer» wordt aangenomen met 18 tegen 14 stemmen. Het aldus geamendeerd artikel wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. Aan het bestuur wordt overgelaten om den prijs van het Huishoudelijk Orgaan vast te stellen. Art. 42, 43, 44, 45 en 46 worden ongewijzigd goedgekeurd. Art. 47 wordt aangenomen, nadat daarin de tweede zin is geschrapt. Aan art. 48 wordt eene slot-alinea toegevoegd, luidende«Bij een referendum over ter algemeene vergadering genomen be sluiten, onthouden het bestuur, zoowel als de afdeelingen of de leden, zich van elke aanbeveling of bestrijding van het voorstel». Art. 4950, 5/ en 32 worden aangenomen, evenals art. 33, waarvan de laatste alinea aldus zal luiden«Dit huishoudelijk reglement treedt in werking op den ien Januari 1915. In afwijking 3io

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 328