312 n. Contributie Pensioenvereeniging o. Huishoudelijk Orgaan p. Uitkeering aan afdeelingen f 20.00 125.00 40.00 Totaal 1220.00 Geraamd batig saldo 258.00 Totaal f 1478.00 Pu?it l. Op voorstel van den Heer van Riessen wordt besloten om de benoeming van afgevaardigden naar de algemeene vergade ringen van Rechtstoestandbond, Pensioenvereeniging en Vereeni- ging tot Ondersteuning van Burgerlijke Ambtenaren en beambten, aan het bestuur over te laten, dat zoo noodig de agenda s dier vergaderingen met de benoemde afgevaardigden kan behandelen. Punt m. De Voorzitter leest art. 4 van het oude Huishoudelijk Re glement voor, luidende: «Het lidmaatschap eindigt door den dood, door schriftelijke opzegging aan het bestuur vóór 1 November van het loopende vereenigingsjaar of door royement». Hij deelt mede dat één der leden meent dat krachtens dit artikel tot 1 November 1914 het lidmaatschap kan worden opgezegd met ingang van 1 Januari 1914. Nadat de voorzitter heeft uiteengezet dat deze opvatting in lijnrechten strijd is met andere artikelen van hetzelfde Huish. Regl., daarbij tevens wijzende op de zonder linge gevolgen van een dergelijke opvatting, beslist de vergadering zonder discussie dat het bedoelde art. 4 zoodanig moet worden gelezen dat opzeggingen van het lidmaatschap, ingekomen in het tijdvak 1 Nov. 19131 Nov. 1914, eerst op den ien Januari 1915 het lidmaatschap doen eindigen. De secretaris licht toe dat de voordeelen, aangeboden door de verzekeringmaatschappij bestaan in lage tarieven en gunstige voorwaarden, die schriftelijk zijn vastgelegd. De verplichtingen die onze vereeniging daartegenover op zich zou nemen zijn: i°. aanbeveling van de maatschappij bij de leden, 20. verschaffing van een ledenlijst, 30. gedurende tien jaren niet eene dergelijke overeenkomst met eene andere maatschappij aan te gaan. Punt 71.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 330