De Heeren Kater en Vriend verklaren zich principieele tegen standers van dergelijke overeenkomsten. Ook de Heer Verhoeven verklaart zich er tegen. Hij vreest binnenkort in een prospectus der verzekeringmaatschappij te zullen lezen: «aanbevolen door de Vereeniging voor Kadaster en Land meetkunde», en vraagt of het bestuur de verantwoordelijkheid van aanbeveling eener maatschappij dragen wil. De Heer Houben meent dat het bestuur zelf moet weten of het een dergelijke overeenkomst wil aangaan en'de verantwoor delijkheid van een aanbeveling op zich wil nemen. Met overgroote meerderheid wordt daarna besloten, de verbind- tenis niet aan te gaan. Punt o. (Rondvraag). De Heer van Riessen vraagt het Huishoudelijk Orgaan voor taan van eene doorloopende nummering en pagineering te voor zien. De Voorzitter zegt dit toe. De Heer Kater spreekt een woord van dank aan de reorganisatie commissie, die de ontwerpen van statuten en huishoudelijk re glement samenstelde. Daar niemand meer het woord verlangt, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. C. H. B. de Kor ver, Secretaris. Alkmaar6 Januari 1915. DE STAATSREGELING VAN 1798 EN DE EIGENDOMS TOESTAND ONZER KERKTORENS. (Verklaring.) In het artikel: «de Staatsregeling van 1798 en de eigendoms toestand onzer kerktorens» komt voor de zinsnede terwijl het in de tijden der door en door Christelijke vorsten Karei den Groote en Lodewijk den Vrome nog noodig was om voor te schrijven, dat niemand meer dan twee vrouwen mocht hebben, een derde was immers overbodig. De polygamie was dus ge oorloofd onder de Christenen dier dagen.» 313

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 331