47 Mr. F. C. W. Roker, Vicarie-goederen in Nederland. Mr. J. Koster. Het oude Tiendrecht (dissertatie). Mr. A. W. Pleyte. Rechtstoestand der Marken in Nederland (dissertatie.) Mr. W. H. de Beaufort. De verhouding van den Staat tot de verschillende kerkgenootschappen, (diss.) Mr. W. B. S. Boel es, Scheiding van Kerk en Staat. C. A. Nairac, Een oud hoekje der Veluwe. Barneveld onder de Regeering der Ambts jonkers. Dr. J. S. van Veen. De ambten Rheden, Brummen, Voorst en Epe onder het bestuur der Jonkers, resp. opgenomen in deel XI, XII, XIII, XIV van de Bijdragen en Mededeelingen van «Gelre». H. D. J. van Schevic k ha ven. «Eer Gelre was» opge nomen in deel XV van bovengenoemde «Bijdragen en Mede deelingen». Verder werd gebruik gemaakt van velerlei aanteekingen, zoo wel uit Oude Maelenboekenals andere stukken en bescheiden. T. PolÊE. GRENSBEPALINGEN I. Grensbepalingen behooren tot de categorie van werkzaamheden, welke de landmeters van het kadaster voor particulieren verrichten. De belanghebbende kunnen daarvoor aanvrage doen bij den be waarder der hypotheken en van het kadaster binnen den kring van wiens kantoor de goederen zijn gelegen, waarvan grensbe paling wordt gewenscht. De bewaarder houdt boek van die aanvragen en zendt ze daarna door naar den ingenieur-verifi cateur van het kadaster, die, wanneer de dienst dit toelaat, het werk opdraagt aan een landmeter. De kosten zijn ten laste van den aanvrager. Indien de betaling niet voldoende verzekerd wordt geacht, dan wordt het bedrag der Hélas! est-ce une loi sur notre pauvre terre, Que toujours deux voisins auront entre eux la guerre, Que le soif d' envahir et d' étendre ses droits Brouillera les sujets aussi bien que les rois?

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 47