55 de eigendomsgrens vormt; dit is van groot belang voor een rustig bezit. Meer nog dan voorheen wordt het voor de personen die hun hulp verleenen bij het opmaken der akten van overgang van onroerend goed steeds noodzakelijker om vooraf kaart en terrein goed met elkaar te vergelijken om de kadastrale kenmerken zonder fout te kunnen aangeven, Gold toch vroeger bij het kadaster het systeem om de kaart zooveel mogelijk in overeen stemming met het terrein te houden, sedert eenige jaren heeft men ingezien dat de kadastrale zoowel als de hypothekaire boek houding daardoor te zeer worden bezwaard en dat het herhaaldelijk vernommeren der perceelen, bij het eerstgevolgde systeem nood zakelijk, ook voor particulieren bij nazieningen vele lasten oplevert. Alle veranderingen in de grenzen tengevolge van overgangen van zakelijke rechten worden natuurlijk nog wel in kaart gebracht, wijders ook die welker opneming noodig is voor de schattingen voor de grondbelasting, maar alle andere verlegging van cultuur grenzen, binnen de grenzen van een en denzelfden eigendom, worden alleen in buitengewone gevallen opgenomen en gekaarteerd, de vroegere cultuurgrenzen, die op het terrein dikwijls sedert jaren reeds zijn verdwenen, blijven op de kaart bestaan, nieuwe worden niet meer opgenomen. Deskundige hulp zal niet altijd kunnen worden ontbeerd, de grootere zekerheid daardoor verkregen weegt echter ruimschoots op tegen de meerdere kosten. F. H. v. d. Linden v. S. SIGNAALBOUW. Bij de hermeting van het oostelijk gedeelte van sectie B der gemeente Zeist deed zich de moeilijkheid voor dat daar op den beganen grond geen trigonometrische punten konden bepaald worden. Het geheel vlakke terrein toch, is daar bedekt met dichte en uitgestrekte dennenbosschen, die naar alle zijden het uitzicht belemmeren. Geen enkel gebouw was in de nabijheid zoodat men was aangewezen op ruim 2 K.M. lange polygoon- trekken of wel verplicht ter plaatse een waarnemingspijler te bouwen. Het hoofdbestanddeel van de kosten vormde hierbij het hout en in verband daarmede was van den aanvang af alles er op berekend den pijler zoodanig te bouwen dat deze gemakkelijk

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 55