Nieuwe leden: J. A. Kramer, Adsp.-Landm. v./h. Kad. te 'j Gravenhage. Leiden. Sneek. Ikmaar. Eindhoven. Utrecht. Groningen. Maastricht. Het Pensioen-Petitionnement. De Pensioenvereeniging is bezig met de voorbereidende werk zaamheden tot organisatie van een Petitionnement, uitgaande van alle personen die bij eene goede regeling der Pensioenwetten belang hebben, met het doel om te verkrijgen verschillende, binnen den grens van het bereikbare liggende, verbeteringen in die wetten. In het petitionnements-adres zal het volgende gezegd worden: 1. Dat de grondslag, waarop de pensioen-aanspraken zijn gebaseerd, is óf uitgesteld loon, óf onderhoudsplicht, zoodat heffing van de ambtenaren in strijd is met den geest der pensioenwet geving, doch dat om tactische redenen thans niet zal worden gevraagd pensionneering van ambtenaren zonder bijdrage hunner zijds, doch verhooging der eigen pensioenen en die der weduwen en weezen. 2. dat het wenschelijk is, op den datum van ingang van het ontslag direct een voorschot op het pensioen te verleenen, tot een evenredig' gedeelte van het pensioenbedrag, waarop in elk geval recht zal bestaan. 3. dat de pensioenen, ook die voor de weduwen en weezen, maandelijks worden uitbetaald. 4. dat de ambtenaren, na bekomen ontslag, recht op pensioen zullen hebben wanneer zij den ouderdom van zestig jaren vervuld hebben (art. 3 lett. a.) VV. Visser, L. G. Prinsen, H. J. Brand, J. J. Gorter, J. Kuyper, C. J. J. de Mazure, J. M. Tienstra, J. Balder, A. A. H. Heezemans, H. G. van Doorn, J. F. Jon gedij k, 02 jk

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 64