14. dat in art. 3 worde opgenomen een voor alle ambtenaren toekomend recht op uitgesteld pensioen op 55 of 60 jarigen leeftijd. 15. dat geen nieuwe categorieën van ambtenaren in weduwen-, en weezenfonds worden opgenomen zonder voldoende schadeloosstelling. 16. dat het pensioen voor de weduwen bedrage 60 pCt. van de eerste 500 gld. met een maximum van 80 pCt. van den pensioengrondslag. 17 dat van den pensioengrondslag, ook voor het weduwen- en wezenpensioen, over de eerste ƒ600 geen kortingen worden. betaald en dat het bedrag, voor die eerste ƒ600 thans verschu - digd kome ten laste van den Staat. 18. dat, indien een ambtenaar mocht overlijden door een ongeval, de weduwe en weezen in geen geval minder pensioen zullen ontvangen, dan dat waarop zij volgens de ongevallenwet i9oi aanspraak zouden hebben en dat de meerdere kosten, welke dientengevolge ontstaan, worden gedragen door den Staat. 10 dat eene weduwe, wier nader huwelijk is ontbonden door echtscheiding, weder in het genot van haar vorig pensioen trede. 20. dat de artt. 4 en 10 der Weduwewet worden aangevuld met in het Petitionnement te omschrijven bepalingen. Ongetwijfeld zullen alle ambtenaren het meerendeel dezer wenschen onderschrijven. De Pensioenvereeniging rekent dan ook op de medewerking van de aangesloten vereemgingen en van de ambtenaren individueel. Nu eenmaal tot dit Petitionnement besloten is, moet het slagen! Mocht onverhoopt het aantal handteekeningen niet zoo groot zijn, als redelijkerwijze te ver wachten is, dan zou de Regeering daaruit kunnen besluiten dat niet algemeen naar verbetering der Pensioenwetten wordt verlangd. Ieder werke dus naar zijn vermogen mede om de handteekenmgen van zich en zijne naaste omgeving op een der lijsten geplaats te krijgen Die lijsten worden uitgereikt aan de reeds gevormde plaatselijke comité's. Hieronder volgen de adressen dier comités, voorzoover ze voor onze leden van belang zijn. Alkmaar: C. den Toom, Steynstraat 33 Alkmaar. Almelo: W. van Dalsen te Almelo! Appingedam: B. Stubbe te Delfzijl. Arnhem: G. H. Koopman te Arnhem. 64

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 66