67 Dank zij de gevoerde acties en dank zij de zorgvuldige ver zameling van gegevens, die op de rechtspositie der burgerlijke ambtenaren betrekking hebben, is in het archief van den Bond genoeg materiaal voorhanden, om, waar noodig, de Regeering de behulpzame hand te bieden. De drang naar eene wettelijke regeling wordt steeds grooter. Is het te verwonderen? Zijn er niet in eiken ambtenaarskring gevallen bekend van ten onrechte opgelegde straffen? De Rechtstoestandbond treedt thans op voor duizenden ambte naren. Een zeer groot aantal, maar nog niet voldoende, Laat daarom iedereen in eigen kring propageeren om den Bond sterker te doen zijn. Gewone leden van den Bond zijn rechtspersoonlijk heid bezittende vereenigingen van ambtenaren en beambten in dienst van Staat, Provincie, Gemeente of andere publiekrechte lijke lichamen; ambtenaren en beambten, geen lid zijnde eener rechtspersoonlijkheid bezittende vereeniging kunnen toetreden als personeel lid. De abonnementsprijs van het Maandblad, waarin zeer lezens waardige artikelen verschijnen, en dat o. a. een rubriek heeft van «over de grenzen» kost slechts ƒ0,50 per jaar. Men vrage proef nummer aan of abonneere zich bij den Secretaris van den Bond: C. P. van der Sluys, Bilderdijkstraat 50 Amsterdam. De Secretaris-Pen?iingmeester C. H. B. de Korver. BERICHTEN. Met ingang van 23 Februari 1914 is aan J. A. M. A. Smeul- ders te 's-Hertogenbosch op zijn verzoek eervol ontslag verleend als teekenaar van het kadaster. Met ingang van 15 April 1914 is aan N. IT. Beun te Rotter dam op zijn verzoek eervol ontslag verleend als teekenaar van het kadaster. Met ingang van 16 April 1914 is aan L. Beek te Amsterdam op zijn verzoek eervol ontslag verleend als teekenaar van het kadaster.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1914 | | pagina 69