154 ceelnommers kan bijv. in eenige verkoopsperceelen zijn verkaveld, in dat geval moet voor elk verkoopsperceel de kadastrale aan duiding worden opgegeven. Ook kan de indeeling van zulk een complex op het terrein, naar natuurlijke grenzen, een andere zijn dan die op de kaart, naar geheel of gedeeltelijk in werkelijkheid niet meer bestaande zoogenaamde fictieve grenzen, in dat geval moet eveneens voor elk werkelijk op het terrein bestaand ver koopsperceel de kadastrale aanduiding worden opgegeven. *- Fig. 9 geeft een voorbeeld, ontleend aan de kadastrale kaart, dat aantoont hoe moeilijk het is om zelfs in eenvoudige gevallen, zonder voorafgaande uitmeting van wege het kadaster, een beslist foutlooze kadastrale aanduiding te geven. De perceelen zijn ge meten en gekaarteerd in 1827, eerst is de verveening nog eenige jaren voortgezet, oude plassen zijn gedempt en nieuwe bijgegraven, maar daarna is het land aan zijn lot overgelaten, de plassen groeiden grootendeels dicht en nu is het een vrij droog stuk land door breede slooten in de richting ab verdeeld in één perceel bouwland en drie perceelen hooiland. Wanneer de eigenaar van het complex abcd het zou willen veilen in de vier verkoops perceelen, zooals die op het terrein door genoemde slooten van elkaar zijn gescheiden, dan zou het toeval hem al bijzonder gunstig moeten zijn, zal het hem gelukken om zonder voorafgaande uit meting geen fouten te maken in de kadastrale aanduiding. Uit meting kost echter tijd en geld, licht dat verkooper het er daar om maar op waagt en een k. a. geeft op goed geluk af. Voorbeelden zijn vermoeiend voor den lezer, van de vele fouten, die in de k. a. gemaakt worden wanneer terrein en kaart op het oog goed met elkaar overeenstemmen, zal ik er daarom geene meer aanhalen. Voor de hand weg heb ik, wat ik mij kon herinneren en wat mij toevallig tegemoet kwam van dien aard, aangeteekend. Behalve de eerder aangehaalde voorbeelden, heb ik daarbij in korten tijd nog een 12 tal andere uit de praktijk verzameld. Ieder die mij tot hiertoe heeft gevolgd is zeker vindingrijk genoeg om Fig- 9-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1915 | | pagina 158