In een resolutie van 14 Oct. 1859 n°. 66 (P.W. 3393) wordt die opvatting van het voorschrift van art. 37 N.W. echter ver oordeeld in de volgende bewoordingen: 156 3°. Meermalen is beproefd aan art. 37 N.W. te voldoen door, bij twijfel of een verkocht perceel wel door een of meer geheele kadastrale nommers wordt voorgesteld, in de akte te vermelden, dat het een gedeelte uitmaakt van een complex perceelen. Zoo zou de eigenaar van de in fig. 9 voorgestelde kadastrale perceelen zijn 4 verkoopsperceelen kunnen omschrijven, beginnende bij ab, zij dit het Noorden, aldus: perceel eeneen perceel bouwland ter grootte van ongeveer grenzende ten W. aanten N. aanten O. aan en ten Z. aan perceel twee, van welk laatste het op het terrein is afgescheiden door een rechte sloot waarvan het midden de eigendomsgrens zal zijnuitmakende het meest N. gedeelte van het aan den verkooper in eigendom toebehoorende complex per ceelen te zamen kadastraal bekend in de gemeente sectienommers 72 tot en met 83. perceel twee: enz. „In eene akte van overdracht van onroerende goederen waren meet kadastrale nommers vermeld dan die, waaronder het goed hetwelk het eigenlijk gezegd onderwerp der overeenkomst uitmaakte, bekend was, zonder dat uit de akte bleek welke nommers bepaaldelijk tot het bedoelde goed betrekking haddenbij de akte was n.l. verkocht een perceel bouw land grootuitmakende het N. gedeelte van een blok, genaamd bij het kadaster bekend gemeentesectie D, nos. 10, 11, 12, 13, 14 en 15 te zamen groot 1 terwijl het ver kochte bij nader onderzoek bleek slechts bekend te zijn onder de nos. 10 en 11 en een gedeelte van de nos. 12 en 13. In die gevallen bestaat evenzeer eene onnauwkeurigheid in de akte, als wanneer van het goed niet alle of verkeerde nommers zijn vermeld geworden: in het eene geval ontbreekt niet minder dan in het andere eene juiste en duidelijke aanwijzing en omschrijving van het goed naar het kadaster. Het beweren toch, dat in zoodanige akte al de nommers van het be trokken goed werkelijk zijn aangehaald en het goed, derhalve, behoorlijk zou zijn omschreven, kan niet opgaan, dewijl het alsdan evenzeer vol doende wezen zou, wanneer in de akte was vermelddat het bedoelde perceel bij het kadaster bekend is als gelegen in de gemeente sectie D, welke sectie bestaat uit de nommers een tot en met duizend.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1915 | | pagina 160