168 Het bestuur nam eenige voorgestelde wijzigingen in de memorie van toelichting over en verzond den gen Juli 1915 de stukken in den volgenden vorm: Het bestuui der Vereenigmg voor Kadaster en Landmeetkundegevestigd te Amsterdam, laatstelijk erkend bij Koninklijk Besluit van 26 Mei 1914, N°. 41, heeft met levendige belangstelling kennisgenomen van de door Uwe Excellentie op re- December 1914 in de Tweede Kamer der Staten- Generaal uitgesproken rede, waarin o. m. worden aangekondigdeen ontwerp tot herziening der registratie-belasting, benevens ontwerpen tot herziening van de grondbelasting zoowel van ongebouwde- als gebouwde eigendommen. Gedurende meer dan dertig jaren strijdt de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde in woord en geschrift voor de verheffing van het Kadaster, zonder dat het haar is mogen gelukken ingrijpende verbeteringen ten aanzien van dit belangrijk dienstvak uittelokken. Waar de aangekondigde hervormingen inzake registratie- en grond belasting waarschijnlijk ook het Kadaster zullen beroeren, daar lijkt het tijdstip bij uitstek gunstig om Uwe Excellentie eerbiedig te verzoeken thans ook aan het Kadaster die plaats te verschaffen waarop het krachtens zijne beteekenis voor de gemeenschap recht heeft, door te willen nemen of bevorderen de volgende maatregelen: 1°. de vorming van eene zelfstandige afdeeling „Kadaster" aan het Departement van Financiën. 2°. de totstandkoming van eene „Kadasterwet", die zoowel vernieuwing als instandhouding van het kadaster op behoorlijken juridieken grondslag zal mogelijk maken. 3°. verbetering van de opleiding tot Landmeter van het Kadaster. Het bestuur verzoekt Uwe Excellentie eerbiedig, kennis te willen nemen van de hierbij gevoegde memorie, waarin deze punten beknopt zijn toe gelicht, en in de gelegenheid te worden gesteld om de gevraagde hervormingen op eene gewone audiëntie nader te bepleiten, tenzij Uwe Excellentie het daartoe tot eene buitengewone audiëntie mocht willen oproepen. Aan Zijne .Excellentie den Minister van Financiën. 't Welk doende enz. Arnhem, 1 Alkmaar, 9 Juli 1915. Rotterdam, A. N. Hamelberg, Voorzitter. C. H. B. de Korver, Secretaris. J. D. Krijgsman.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1915 | | pagina 172