*74 ontwikkeling het einddiploma H. B. S. 5-jarige cursus of eenig ander daarmee gelijkgesteld diploma moeten bezitten, en bovendien in de mathematische vakken moeten uitblinken. 2°. Om eene bewuste vakkeuze te bevorderen dient den candidaat vóór de benoeming tot adspirant gelegenheid geboden te worden tot kennismaking met lief en leed van het vak. 3°. De eigenlijke opleiding tot Landmeter behoort eene universitaire te zijn. Opleiding bij het dienstvak moge goed zijn voor ambte naren die alleen wetten en besluiten uittevoeren hebben, het toe passen van eene wetenschap (in casu de zeer uitgebreide geode tische wetenschap) eischt voorbereiding op wetenschappelijken grondslag. 4°. Niet alleen geodetische, ook juridische en (met het oog op den toekomstigen ruilverkavelingsdienst) cultuur-technische vorming is noodzakelijk. 5°. Na afgelegde examens volge, vóór definitieve aanstelling tot Land meter v/h Kadaster, werkzaamstelling bij de praktijk van het dienstvak. Van de 170 thans in dienst zijnde Landmeters heeft een 70-tal den vijf-en-vijftigjarigen leeftijd bereikt of overschreden. Door deze abnormale samenstelling van het corps zal men in de naaste toekomst op sterke aanvulling met jonge krachten bedacht moeten zijn. Het is daarom van het hoogste belang dat de verbetering van de opleiding tot Landmeter zoo spoedig mogelijk worde tot stand gebracht. Arnhem, A. N. Hamelberg, Voorzitter. Alkmaar, 9 Juli 1915. C. H. B. de Korver, Secretaris. Rotterdam, J. D. Krijgsman. De in het request gevraagde audiëntie is op hef oogenblik waarop wij dit schrijven nog niet verleend. Bestuursvergaderingen werden gehouden den igen Februari te 's-Gravenhage, den 7™ Juni te Arnhem en den 5 en Juli te Am sterdam. Aan de verslagen uitgebracht door de afdeelings-secretarissen wordt het volgende ontleend: Afd. Arnhem. Behalve de oprichtingsvergadering werd slechts éénmaal, den i7en Juni, vergaderd ter bespreking van request en memorie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1915 | | pagina 178