175 Eenige wijzigingen in de memorie werden aan het bestuur in overweging gegeven. Bij schrijven d.d. 20 Januari werd aan het bestuur verzocht, de achterstandsactie door te zetten. De afdeeling trachtte mede te werken tot de oprichting van meer afdeelingen door het zenden eener circulaire naar alle kadasterkantoren. Ge streefd werd naar samenwerking met andere afdeelingen door mededeeling van genomen besluiten en ingediende voorstellen. Afd. Breda. De afdeeling werd opgericht in eene bijeenkomst, den 28 Maart te Breda gehouden, toen tevens het reglement werd vastgesteld. Met de afdeeling Arnhem werd voeling gehouden. Ter bespre king van de ontwerpen-verzoekschrift met memorie van toelichting hielden wij een vergadering te 's-Hertogenbosch op den 27en Juni. Het resultaat der besprekingen was dat we onze volkomen in stemming konden betuigen met den inhoud van het verzoekschrift, en dat een exemplaar der memorie, gewijzigd en eenigszins bij gewerkt, aan het bestuur werd verzonden. Naar aanleiding van de opgave van candidaten voor bestuur en redactie, maakte de afd. Breda de volgende opmerkingen: i°. Voor bestuurslid wenscht onze afdeeling den aftredenden voorzitter aan te bevelen. Bij de bespreking der candidatuur bleek, dat verscheidene leden principieel bezwaar hebben tegen het stelsel om de aftredende bestuursleden te herkiezen. Zij zijn van oordeel dat herkiezing alléén dan gewenscht is, wanneer het zittend lid moeielijk kan vervangen worden wegens het onderhanden hebben van buiten gewone werkzaamheden. Dit geval, het behandelen en mogelijk later mondeling toelichten van de memorie bij Zijne Excellentie, wordt thans aanwezig geacht, waarom deze leden zich bij uit zondering voor herkiezing van den voorzitter verklaarden. Andere leden daarentegen waren van oordeel dat, waar de statuten dit thans toelaten, men de herkiesbare aftredenden be hoort te herkiezen wanneer men tevreden is over de wijze, waarop zij in de eerste periode hun mandaat vervulden. Niet overbodig werd geacht, op deze beide meeningen de aandacht van het be stuur te vestigen. 2°. Als candidaten voor de redactie werden de beide aftredende redacteuren door ons aanbevolen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1915 | | pagina 179