176 Uitvoerig werd de redactie besproken. Critiek op den redacteur Hamelberg werd niet uitgeoefend daar deze door de mobilisatie verhinderd is, als geregeld mede werker op te treden. Enkele leden wenschten dezen redacteur vervangen te zien, maar bij meerderheid van stemmen werd de wenschelijkheid van zijn aanblijven uitgesproken. Over de artikelen van de hand van den Heer Poleê werden eenige opmerkingen gemaakt: Eenstemmig was het oordeel over de bekwaamheid van dien redacteur en over de hooge weten schappelijke waarde van zijn artikelen. Het wetenschappelijk karakter van ons Tijdschrift wordt door den redacteur aldus zeer hoog gehouden en daarom wordt goedgevonden dat de Vereeniging zich daarvoor groote uitgaven getroost. Met alle waardeering dus voor de verschenen artikelen, hadden eenige leden toch liever, dat in de toekomst de artikelen meer direct verband zouden houden met het Kadaster. Dit verband was volgens deze leden wel aan wezig, doch slechts zeer los. Met belangstelling zien die leden daarom volgende artikelen tegemoet waarin, naar zij hopen, met hun wensch zal worden rekening gehouden. Door eenige leden werd de aandacht erop gevestigd, dat de artikelen wegens de wijze van drukken, niet aangenaam te lezen zijn. Vooral de vele aanhalingsteekens en vette letters doen het oog niet prettig aan. Geen der leden hoopt evenwel, dat de gemaakte opmerkingen ongunstigen invloed zullen hebben op de door allen zeer gewaar deerde ijver en werkkracht van den redacteur. Afd. Zutphen. Behalve de oprichtingsvergadering op 31 Mei werden ver gaderingen gehouden op 22 en 25 Juni te Deventer ter bespreking van request en memorie en de daarop door de Afd. Arnhem voorgestelde wijzigingen en aanvullingen. De levendige debatten op die vergaderingen hebben de levens vatbaarheid van het instituut «afdeeling» bevestigd. Ook de meerderheid in deze afdeeling is van oordeel dat als regel elke drie jaar een ander bestuurslid behoort te worden ge kozen, tenzij buitengewone omstandigheden het aanblijven wensche- lijk maken. Aangezien nog niet beoordeeld kan worden in welk stadium de thans onderhanden actie in September zal verkeeren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1915 | | pagina 180